Najmłodszym wręczali Pancerniki

pancerniki

pancernikiZapewnienie bezpieczeństwa dzieciom to jedno z najważniejszych obowiązków spoczywających na nas dorosłych. Mając na uwadze dobro najmłodszych gołdapscy policjanci po raz kolejny przeprowadzi działania pn. „Pasy”. Celem akcji było uświadomienie kierowcom, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach.

Podczas prowadzonych kontroli funkcjonariusze w wielu przypadkach stwierdzili, że dzieci przewożone są w prawidłowy sposób, co może świadczyć o odpowiedzialnym podejściu do zagadnienia bezpieczeństwa. W nagrodę najmłodsi pasażerowie dostawali od funkcjonariuszy maskotkę Pancernika Gustawa.

 

Po raz kolejny na drogach powiatu gołdapskiego policjanci z drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej prowadzili działania pn. „Pasy”. Mundurowi kontrolowali kierowców, którzy jechali bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz sprawdzali sposób przewożenia dzieci. W wielu przypadkach kierowcy bardzo poważnie podchodzili do zagadnienia bezpieczeństwa najmłodszych, co potwierdzały stosowane w samochodach foteliki i podstawki. Na uwagę zasługuje fakt, że podczas kontroli wszyscy kierowcy zadbali o bezpieczeństwo swoich pociech, co może świadczyć o poprawie świadomości prowadzących samochody o zagrożeniach płynących z niewłaściwego przewożenia dzieci.

 

W ramach działań policjanci przyłączyli się do kampanii edukacyjnej na rzecz prawidłowego stosowania urządzeń zabezpieczających dzieci w czasie podróży samochodem pod nazwą „Klub Pancernika klika w fotelikach” Instytutu Transportu Samochodowego. Najmłodsi otrzymywali od policjantów maskotki Pancernika Gustawa.

 

Niestety, nadal są kierowcy, którzy świadomie lekceważą sobie przepisy prawa. To właśnie oni muszą spodziewać się konsekwencji swojego postępowania w postaci mandatu karnego, wniosku o ukaranie lub pouczenia. Policjanci zapewniają, iż tego typu działania będą systematycznie prowadzone na terenie naszego powiatu. (IS)

pancerniki

pancerniki

 


Aktualności

Powiązane artykuły