Jest spore grono takich osób

m_galazka_muzeum_3

m_galazka_muzeum_3Okazuje się, że w Gołdapi jest całkiem spore grono osób, które żywo interesuje się kulturą ambitniejszą. Dowodem na to może być choćby liczna widownia obecna na kolejnej edycji bibliotecznego „Teatru przy stoliku” oraz na spotkaniu z Markiem Gałązką i Sławomirem Romaniukiem, co miało miejsce w tak zwanym drugim budynku Muzeum Regionalnego.

 

Sławomir Romaniuk, pracownik TVP i absolwent łódzkiej PWSTiF, zaprezentował portrety z cyklu „Północno-wschodni”. Prace przedstawiają znanych polskich twórców związanych z północno-wschodnią Polską. Jedną z osób sportretowanych przez gołdapskiego artystę jest Marek Gałązka. Toteż nieprzypadkowo w drugiej części spotkania odbył się koncert oleckiego barda. Przyjęty zresztą ciepło przez publiczność.

Spotkanie z Markiem Gałązką odbywało się w konwencji wieczoru autorskiego, składało się z dwóch części – poświęconej Edwardowi Stachurze i kompozycji z nowej płyty.

Organizatorami wieczoru byli: Biblioteka Publiczna w Gołdapi i Muzeum Regionalne im. Mariana M. Ratasiewicza. Nagłośnienie zapewnił Robert Magielnicki, za co organizatorzy serdecznie dziękują.

Organizatorzy dziękują również: Marcie Jurgiełan, Jerzemu Łukjaniukowi i Markowi Kowalczukowi.

 

Powiązane artykuły