Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina

Żółta cytryna 2

Żółta cytryna 2Poprawa stanu bezpieczeństwa niechronionych uczestników dróg, w tym także pieszych, należy do priorytetowych zadań Policji. Oprócz doraźnych działań, gołdapscy policjanci realizują wiele innych przedsięwzięć mających na celu poprawę świadomości mieszkańców powiatu i propagowanie ich prawidłowych zachowań.

Dlatego też po raz kolejny funkcjonariusze wspólnie z dziećmi przeprowadzili akcję pn. „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina”. W trakcie akcji najmłodsi rozdawali wzorowym przechodnim odblaski, natomiast sprawcy wykroczeń karani byli cytrynką i pouczeniem. Przekazywane elementy odblaskowe pochodzą z nowatorskiego projektu „On, ty i ja na tej smej drodze”.

Wczoraj gołdapscy policjanci wspólnie z dziećmi przeprowadzili akcję pn. „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina”. Na ulicach miasta, najmłodsi wręczali wzorowym przechodnim odblaski a tym, którzy nie przestrzegali przepisów przekazywali kwaśną cytrynkę. Ponadto dorośli, którzy popełnili wykroczenie przechodząc w miejscu niedozwolonym mieli okazję przekazać dzieciom zasady prawidłowego poruszania się. Uczestnicy zajęć ”Wakacje w bibliotece” mogli przyjrzeć się codziennej służbie funkcjonariuszy pełnionej na drodze. Rozdawane podczas akcji elementy odblaskowe pochodzą z nowatorskiego projektu „On, ty i ja na tej samej drodze”.

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, pamiętajmy jak istotne jest kreowanie prawidłowych zachowań, zwłaszcza wśród najmłodszych. Przeważnie to my dorośli mamy największy wpływ na nasze maluchy, ponieważ biorą one z nas przykład.

Policjanci zapewniają, że tego typu akcje będą prowadzone cyklicznie. (IS)

Żółta cytryna

 


Aktualności

Powiązane artykuły