Zatrzymano podejrzanych o wybicie szyby w aucie

metalowy pręt

metalowy prętPolicjanci z Gołdapi zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zniszczenie auta. Sebastian Sz. i Emil Ż. mieli wybić szybę w zaparkowanym volkswagenie. Wartość zniszczonego mienia została wyceniona na 500 złotych. Obaj mieszkańcy powiatu trafili do policyjnej celi.

 

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Wtedy to około 1:00 do policjantów patrolujących teren miasta podszedł mężczyzna, który powiadomił ich, że na jednej z ulic młodzi ludzie wybili szybę w zaparkowanym samochodzie. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie na ul. Królewieckiej potwierdzili uszkodzenie volkswagena Polo. Patrolując pobliskie ulice zauważyli dwóch mężczyzn rysopisem przypominających sprawców zdarzenia, z których jeden miał przy sobie metalowy pręt. Na widok funkcjonariuszy 22-latek wyrzucił przedmiot. Mundurowi zatrzymali pijanych mężczyzn i zabezpieczyli porzucony pręt. Mieszkańcy powiatu trafili na komendę, gdzie skontrolowano ich stan trzeźwości. Okazało się, że każdy z mężczyzn miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Emil Ż. i Sebastian Sz. zostali zatrzymani w policyjnej celi. Wartość zniszczonej szyby właścicielka oszacowała na 500 złotych. Kryminalni wyjaśniają okoliczności zdarzenia, ustalają i przesłuchują świadków.

 

Jeżeli okaże się, że zatrzymani mężczyźni są sprawcami tego przestępstwa, może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. (IS)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły