W deszczu, ale kolorowo

dozynki_banie_12_18

dozynki_banie_12_18Mimo deszczowej pogody na stadionie w Baniach Mazurskich w niedzielę było kolorowo, bowiem sołectwa powiatu gołdapskiego prześcigały się w pomysłach, by jak najlepiej udekorować i zaopatrzyć swoje stoiska. Wszak to dożynkowy konkurs.

Tegoroczne „Dożynki Powiatowe” w Baniach Mazurskich rozpoczęły się od mszy. Gośćmi byli między innymi – wicemarszałek Jarosław Słoma i starosta Andrzej Ciołek. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał wójt Ryszard Bogusz.

Przed sceną ustawiono wieńce dożynkowe, świadczące o iście benedyktyńskiej pracy i dużej wyobraźni ich twórców. To samo można powiedzieć o stoiskach poszczególnych sołectw. Każda z tych miejscowości postarała się o swoje wyróżniki kulinarne, choć godne uwagi były również tamtejsze nalewki, choćby gin „Galwiecki duch” albo „Sołtysówka kozacka” z Kozak.

Na pewno niezapomniany smak miały ciasta domowe.

Po części oficjalnej jak zwykle – koncert.

Chociaż – z całym szacunkiem dla inicjatyw Bań Mazurskich – wielu mieszkańców powiatu zadaje sobie pytanie – dlaczego dożynki powiatowej nie odbywają się każdego roku w innej gminie?

 

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “W deszczu, ale kolorowo

  1. Metyl

    Redakcjo, nie wiecie dlaczego komisja oceniająca prezentacje Sołectw , pod przewodnictwem pana z Żytkiejm , nie zwróciła uwagi na to, że występ sołectwa Kozaki w towarzystwie zawodowej Kapeli Rogóżno powinien je od razu z konkursu dyskwalifikować?. Obrazili tym resztę sołectw. Po co się przygotowywać skoro tak niesprawiedliwie postępują oceniający?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...