Uroczystość u partnerów projektu

W Sintautai na Litwie, 25 sierpnia miało miejsce uroczyste otwarcie parku kulturalno-rekreacyjnego, w którym wzięła udział delegacja naszego miasta. Wraz z burmistrzem Sakiai tamtejszy park otwierał Przewodniczący Rady Miejskiej pan Wojciech Hołdyński. Byli obecni również przewodniczący Komisji Rolnej pan Marian Waraksa oraz partnerzy projektu, przedstawiciele Domu Kultury w Gołdapi – Marta Jurgiełan oraz Marianna Karłowicz. Podczas tego wydarzenia miała miejsce prezentacja rzeźb, które powstały podczas plenerów oraz otwarcie wystawy malarstwa polskich i litewskich artystów. Odbył się również koncert polsko-litewskiej grupy muzycznej, która był efektem 10 dniowych warsztatów muzycznych. W ramach projektu „Sintautai – Gołdap 2” 8 września br. odbędzie się również oficjalne otwarcie parku w Grabowie, na które serdecznie zapraszamy mieszkańców Grabowa oraz gości.
Jednocześnie tego samego dnia odbywały się obchody 450 lecia miasta Sintautai. Jednym z elementów był przegląd zespołów muzycznych w ramach festiwalu SINTA 2012. Grand Prix festiwalu zdobył zespół SINHEAD, reprezentanci ekstremalnego uderzenia z Gołdapi. Przypadła im również nagroda w postaci sesji nagraniowej oraz realizacji zarejestrowanego materiału w profesjonalnym studio w Wilnie. Ponadto basista i perkusista otrzymali wyróżnienia indywidualne.
Zespół tworzą: Paweł Eustachiewicz (wokal), Norbert Iber (gitara), Piotr Kuniszyk (bas), Krzysztof Bendarowicz (perkusja).


Parki kulturalno-rekreacyjne w Sintautai i Grabowie powstały w ramach projektu „Sintautai – Gołdap 2” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Sąsiedzi w Działaniu, wdrażanego w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”.


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Uroczystość u partnerów projektu

 1. ken

  Należy też dodać, że nasze miasto reprezentowała widoczna na jednym zdjęciu żona radnego – W. Hołdyńskiego. Oczywiście nie podejrzewam, że zaszło tutaj lekkie nadużycie i zapewne opłaciła wyjazd ze swojego domowego budzetu :]

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. JAA

  Ken, przesadzasz. A odpowiedz dlaczego radny nie może zabrać żony?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. waldi

   Ależ może kolego lub koleżanko, za swoje to nawet do Urugwaju czy Peru.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...