Odpowiedzą za kradzież z włamaniem

skradziony tv

skradziony tvKara pozbawienia wolności nawet do 10 lat może grozić dwóm 19-latkom podejrzanym o włamanie do mieszkania. Mężczyźni mieli ukraść sprzęt rtv i elektronarzędzia warte około 300 złotych. Daniel N. i Karol Sz. zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Policjanci wraz z prokuratorem będą wnioskowali o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. O dalszym losie mężczyzn zdecyduję olecki sąd.

Wczoraj do policyjnej celi trafili dwaj 19-latkowie podejrzani o włamanie się do jednego z mieszkań przy ul. Wojska Polskiego w Gołdapi. O całym zajściu powiadomiła policjantów właścicielka mieszkania, która po krótkiej nieobecności wróciła do domu. Kryminalni pracujący na miejscu ustalili, że do włamania doszło w okresie od 6-16 sierpnia br. Funkcjonariusze prowadzący sprawę zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu gołdapskiego. Daniel N. i Karol Sz. mieli wyłamać drzwi i wynieść z mieszkania telewizor oraz wiertarkę elektryczną. Wartość skradzionego mienia to około 300 złotych. Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Skradziony sprzęt rtv wrócił do właścicielki. Policjanci wraz z prokuratorem będą wnioskować o środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego wobec zatrzymanych. W najbliższym czasie obaj 19-latkowie ze swojego postępowania będą tłumaczyć się w sądzie.

Kodeks Karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat. (IS)

 


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Odpowiedzą za kradzież z włamaniem

 1. afera

  300 zł bo może nie mają na chleb albo spodnie a w kraju giną miliony i jak to porównać, tu od razu kara. A może chłopcom dać coś do roboty i zapłacić godziwie. Kto zapłacze nad losem młodzieży w naszym mieście.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Adam

  A w Amber Gold śmieją się do rozpuku.Tak trzymać nasza władzo /nie piszę ludowa ,bo nie wiem jaka ona jest/.Jutro dowiem się, że w Tesco zatrzymano siedmioletniego chłopca który ukradł litr mleka.Nauczyciele będą pisali opinie o dziecku, będą przesłuchania ,rozmowy z pedagogiem itd.Pani prokurator ,która umorzyła postępowania we wcześniejszych sprawach Amber Gold śpi spokojnie.Mam pytanie -retoryczne:jeżeli pójdę jutro do banku z fałszywym zaświadczeniem to grozi mi tylko dozór policyjny?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Ja

  A dla szefa Amber Gold KK przewiduje max 5 lat… hahahahaha…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...