Dawno dawno temu, daleko na gołdapskiej przygranicznej ziemi

przedstawienie_biblioteka_08_12_21

przedstawienie_biblioteka_08_12_21Śmiało można powiedzieć, że było to przedstawienie „monumentalne”, biorąc pod uwagę ilość wykonawców, rozmaitość strojów i bajkowych motywów. Idzie tu o bajkę „Śnienie” wykonaną przez dzieci na pożegnanie „Wakacji w Bibliotece”.

 

To był wspólny pomysł uczestników i opiekunów. Całość została umocowana w scenerii gołdapskiej, mimo to przewijały się tu takie postaci jak choćby Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek i… ksiądz. W klimat wprowadziła narratorka, czytając m.in.:

Dawno dawno temu, daleko na gołdapskiej przygranicznej ziemi, żyła sobie mała kapryśna dziewczynka o imieniu Gertruda. Gertruda zamieszkiwała obecną Wieżę Ciśnień w Gołdapi. Nie miała rodzeństwa, a jej jedynym najwierniejszym przyjacielem był kot Bonifacy. Gertruda bardzo lubiła go ściskać, przytulać i całować; prowadzała go także na spacery, pokazując miasto i jego piękne okolice: park z kolorowymi fontannami, Piękną Górę, na której szczycie mieszkała Biała Dama, którą można było spotkać jedynie nocą; jezioro, po którym często pływały łabędzie i kaczki, najpiękniej wyglądające w świetle zachodzącego słońca. (…) Pewnego wieczoru, zmęczona po długim i ciężkim dniu Gertruda, zasnęła z grubą księgą w ręku, w której można było znaleźć wiele bajek i baśni. Przyśnił się jej wtedy niezwykły sen…

Część rysunków stanowiących scenografię dzieci wykonały farbami… gołymi rękami. Przedstawienie odbyło się przy pełnej widowni, oprócz rodziców pojawili się również babcie i dziadkowie. Przed spektaklem dziewczęcy duet wykonał piosenkę, akompaniując sobie na gitarach. Tuż po przedstawieniu odbyła się dyskoteka.

To nie był jedyny efekt artystyczny wakacyjnych spotkań w gołdapskiej Bibliotece Publicznej – pozostały również rysunki i inne prace. Także wspomnienia z wycieczek i spotkań plenerowych.

W tym roku na zajęcia zapisało się około pięćdziesięciorga dzieci.

Tu warto podziękować pracownikom biblioteki za zaangażowanie i pomysły.

 

W przedstawieniu wystąpili:

Gertruda – Sylwia Anuszkiewicz, Narrator I – Kinga Mentel, Biała Dama – Klaudia Żrubek, Dobra Wróżka – Aleksandra Dadura, Zła Wróżka – Nikola Dadel, Czerwony Kapturek – Wiktoria Zawistowska, Macocha – Katarzyna Mikielska, Głos Lustra – Paulina Krzykwa.

Krasnoludki: Gburek – Piotr Dadura, Mędrek – Patryk Kowalczyk, Apsik – Izabela Rawinis, Śpioszek – Norbert Wójcik, Wesołek – Andżelika Lipińska, Nieśmiałek – Martyna Moszczyńska, Gapcio – Julia Dadel.

Śnieżka – Julia Mentel, narrator II – Zuzanna Rawinis, zając – Amelia Hurec, książę Dorian – Toni Paczkowski, ksiądz – Mateusz Łupiński, dwórki – Oliwia Jankowska i Natalia Winiarek.

Duet wokalny – Weronika Świątczak i Emilia Anuszkiewicz.

Oraz: Emilia Buraczewska i Renata Wójcik.

 


Aktualności

Powiązane artykuły