Czy powstanie plastikowy tor saneczkowy?

sanki

sankiNiewykluczone, że najbliższych latach na Pięknej Górze powstanie plastikowy tor saneczkowy. W tym celu na zaproszenie burmistrza Marka Mirosa Gołdap odwiedzili – Josef Fendt prezydent Międzynarodowej Federacji Saneczkarskiej (FIL) oraz Christoph Schweiger dyrektor wykonawczy FIL.

 

W rozmowach uczestniczyli również przedstawiciele Polskiego Związku Sportów Saneczkowych – wiceprezesi Michał Jasnosz i Marek Wiśniowski, trener główny saneczkarstwa lodowego Marek Skowroński, dyrektor biura Dobrosław Mańkowski, Iwona Łotysz manager ds. projektów rozwojowych PKOl, dyrektor Departamentu Sportu Alicja Rutecka oraz Bożena i Mariusz Matławscy, animatorzy gołdapskiego saneczkarstwa, będący jednocześnie członkami Zarządu.

Spotkanie miało charakter roboczy. Burmistrz podkreślił, że teraz nie podejmą żadnej konkretnej decyzji, że jednym z celów spotkania jest wyłonienie grupy roboczej. – Jesteśmy zainteresowani współpracą z Państwem, bo każda inwestycja służąca rozwojowi Gołdapi jest dla nas i naszego społeczeństwa cenna, zwłaszcza jeśli ma poparcie tak poważnych instytucji, które dzisiaj są reprezentowane na tej sali. Na razie nie wiadomo kto będzie inwestorem, jaki będzie koszt tej inwestycji oraz jej miejsce. Nie może to na pewno kolidować w żaden sposób ze stokami narciarskimi.

Natomiast prezydent FIL wyraził swoje poparcie dla budowy plastikowego toru saneczkowego na Pięknej Górze. Dodał też, że jest zaskoczony faktem, iż Gołdap posiada już betonowy tor saneczkowy oraz, że to spotkanie w dużej mierze jest zasługą Bożeny i Mariusza Matławskich. Toteż, korzystając z okazji prezydent Josef Fendt wręczył Bożenie Matławskiej list gratulacyjny oraz brązową odznakę za zasługi na rzecz rozwoju sportu.

sanki sanki

 

 

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Czy powstanie plastikowy tor saneczkowy?

 1. xd

  O Jezu tylko brąz:)

 2. mam już dość!

  No tak… jest już beton na Pięknej Górze… za chwilę pojawi się plastik… a potem co?… plantacja malin?

 3. san

  Ha, ha, ha. Ciekawe kto wystosował wniosek o ten brąz!!!

 4. waldi

  A moje pytanie jest takie. Jakie biznesy łączą Mirosa z p. Matławskimi. Obecnie istniejący tor saneczkowy jest wykorzystywany raz, góra dwa razy w roku. Nie ma co się oszukiwać, saneczkarstwo w Gołdapi to p** na wodę. Niech p. Matławscy przyznają się ile razy w roku organizują treningi saneczkarskie na obecnym torze. W Polsce są trzy kluby saneczkarskie, więc o wynik medalowy nie jest trudno. Saneczkarstwo nigdy nie było i nie będzie sportem narodowym. To jest tylko biznes.

 5. Józef Kiszkorno

  Piękna Góra ma prywatnego zarządcę. Na zdjęciach ani w treści artykułu nie widać aby był obecny na tym spotkaniu. Wygląda na to, że Marek Miros „wziął pod uwagę” głos opozycji i zaczął promować biznes gołdapski? Ooo!!! Jestem tym pozytywnie zaskoczony i chwała mu za to, ale pod warunkiem, że promować będzie wszystkich przedsiębiorców gołdapskich.