Na sesji nadzwyczajnej

sesja_12_07_12_2

sesja_12_07_12_2Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Gołdapi raczej bardziej istotne okazały się tematy poruszone w wolnych wnioskach niż te, które wiązały się z podjętymi uchwałami.

Jedna z uchwał dotyczyła zwiększenia planu wydatków na kolejne półrocze o kwotę 1 964 162,52 zł, która nie została wykorzystana w półroczu pierwszym.

Wiceburmistrz Jacek Morzy wyjaśniał zebranym, na czym będzie polegał podział kompetencji pomiędzy Związkiem Międzygminnym „Gospodarka Komunalna” z siedzibą w Ełku a poszczególnymi gminami uczestniczącymi w przedsięwzięciu.

Do zadań własnych gmin będzie tu należało głównie ogłaszanie przetargów na odprowadzanie odpadów.

Radny Jan Steć mówił o bardziej pozytywnym nastawieniu gołdapian do parku po remoncie niż to miało miejsce przed i w trakcie remontu.

W tym kontekście burmistrz Marek Miros stwierdził, że gospodarowanie placem i parkiem ułatwiłoby przejęcie od Starostwa ulic wokół placu Zwycięstwa.

Radny Piotr Rant doliczył się natomiast 7 rodzajów lamp w centrum miasta i zaproponował przeznaczenie środków w celu ujednolicenia stylistycznego.

Radny Antoni Banel wyraził zaniepokojenie związane z dębem, który otoczony został asfaltem w trakcie remontu ulicy Paderewskiego.

Przy okazji Marek Miros oficjalnie poinformował radnych o organizowaniu w starym budynku Szkoły Podstawowej nr 2 Środowiskowego Domu Samopomocy oraz szansach na remont odcinka drogi nr 65 Gołdap – Kowale Oleckie.

sesja_12_07_12_1

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Na sesji nadzwyczajnej

  1. mieszkaniec Podlasia

    Pan radny senior bardzo ważny temat zauważył,to się nazywa inicjatywa radnego, ciekawe co ten Pan powie ludziom którym tak obiecał wykonanie dróg w rejonie Podlasia , jaki wymyśli w tym momencie powód, bardzo jestem tego ciekaw

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...