Drużyna Trójka-Volley Team szósta w Polsce!

W dniach 30 czerwca – 2 lipca w odległym Zabrzu (województwo śląskie) odbył się Wielki Finał XVIII Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki o Puchar Kinder + Sport 2012. Młodzi adepci z gołdapskiej „trójki” w gronie 24 potentatów siatkówki zajęli rewelacyjne szóste miejsce. Areną rozgrywek była ogromna hala widowiskowo-sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu. Klubowa rywalizacja o najcenniejsze trofeum toczyła się trzech kategoriach: dwójek (rocz. 2001 i mł.), trójek (2000 i mł.) i czwórek (1999 i mł.). Łącznie w krajowym w czempionacie na 24 boiskach zmagało się 624 zawodników i zawodniczek z 144 klubów. Zgodnie z regulaminem turnieju finałowego Kinder + Sport 2012 zespoły rozgrywały po jednym secie do 25 punktów, przy zachowaniu minimum dwóch „oczek” przewagi. System rozgrywek przewidywał aż pięć etapów. Już w sobotę na odprawie technicznej organizatorzy nieco zepsuli humory uczestnikom finału, ponieważ nagrodą główną nie był wyjazd na Olimpiadę do Londynu (jak wcześniej informowano), a tygodniowy wyjazd na X Memoriał Huberta Jerzego Wagnera (Międzynarodowy Turniej) do Zielonej Góry.

W Zabrzańskim finale po ekscytującym awansie zagrał zespół Łukasz Tarasiewicza: Dawid Rusak, Daniel Szlaszyński i rezerwowy Bartosz Mikielski, ogromnie wspierany rodziną państwa Rusak. Poziom turnieju był niezwykle wysoki. Pierwszy etap opierał się na rywalizacji wewnątrzgrupowej (trzy drużynowej). Na hali panowała istna sauna, gdyż temperatura sięgała 30 stopni Celsjusza, a piłka kleiła się do rąk. UKS Trójka Gołdap najpierw znokautował 25:13 – NTS „Trójkę” Nakło (woj. kujawsko-pomorskie). Potem utalentowani chłopcy pokazali że mają stalowe nerwy i przy wyniku 15:23 dźwignęli ciężar gry i wygrali 26:24 z UKS „Plas” Warszawą (woj. mazowieckie). W kolejnej części zmagań (grupy cztero drużynowe) niuanse zadecydowały o porażce 25:21 z SP 8 „Dunajec” Nowy Sącz (woj. małopolskie). Ale potem będąc na fali wygrali 25:17 z „Treflem” Gdańsk (woj. pomorskie) oraz po niezwykle zaciętej grze 25:23 z MKS „Olavia” Oława (woj. dolnośląskie). Tym samym znaleźli się w najlepszej ósemce turnieju. Jak się okazało młodzi siatkarze tylko słabszym (o dwa) stosunkiem małych punktów (ratio) zajęli w grupie drugie miejsce, czego efektem była gra w poniedziałek w grupie „śmierci”. W tej fazie chłopcy zagrali trzy niezwykle trudne spotkania, zostawiając kilka litrów potu na parkiecie, ale do szatni zeszli jako przegrani. Do awansu do półfinału zabrakło niewiele. Przegrali 25:18 z MOS Rzeszów (woj. podkarpackie), 25:21 z UKS 22 Kraków (woj. małopolskie) i 25:16 z PSP 11 Kędzierzyn Koźle (woj. opolskie).

Lepszą dyspozycję dnia w tej fazie wykazali przeciwnicy – mówi trener. W walce o miejsca 5-8 gołdapianie zmierzyli się z SP 8 „Dunajec” Nowy Sącz (po raz drugi w turnieju). UKS „Trójka” w stu procentach zrewanżowała się za wcześniejszą porażkę wygrywając 25:19. W ostatniej walce turnieju mocno zmęczeni siatkarze ulegli 25:18 PSP 11 Kędzierzyn Koźle. UKS „Trójka” Gołdap została szóstą siłą w kraju odnotowując spektakularny sukces (najlepszy wynik w historii występów w finale turnieju Kinder + Sport drużyn z województwa warmińsko-mazurskiego).

Tytaniczna praca opłaca się – mówi Łukasz Tarasiewicz. 2 lipca na długo zapisze się w mojej pamięci i moich zawodników. Chłopcy mają również wspaniałych rodziców, którzy są niezwykle pomocni.

Droga do finału gołdapskiej „trójki” była długa i miejscami kręta, ale determinacja zespołu była zawsze na wysokim poziomie. Po dwóch wręcz idealnych turniejach eliminacyjnych chłopcy z pierwszego miejsca awansowali do finału wojewódzkiego, w którym po morderczej walce przegrali w finale z Kurian-Volley Olsztyn. Awans do Zabrza zapewnili sobie perfekcyjną grą i zwycięstwem w Międzywojewódzkim Turnieju Barażowym w Międzyrzecu Podlaskim. W poniedziałkowym finale „dwójek” w Zabrzu naprzeciw siebie stanęli wychowankowie Asseco Resovii Rzeszów, którzy między sobą „podzielili” tytuł. Imprezę uwiecznili swoją obecnością gwiazdy siatkówki, wielokrotni reprezentanci Polski: „Mały Rycerz” – Sebastian Świderski (Ambasador Turnieju Kinder + Sport), najbardziej utytułowany Piotr Gruszka i Paweł Woicki, którzy rozdali tysiące autografów. Zespoły otrzymały nagrody w postaci koszulek, czapeczek, dyplomów oraz toreb ze słodyczami ufundowanych przez partnera rozgrywek – firmę Ferrero. Sędzią głównym turnieju był Krzysztof Dusza. Organizatorem Finału Polski w Zabrzu był Śląski Związek Piłki Siatkowej. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:

1. AKS Rzeszów

2. MOS Rzeszów

3. UKS „Serbinów” Biała Podlaska

4. UKS 22 Kraków

5. PSP 19 Kędzierzyn Koźle

6. UKS „Trójka” Gołdap

7. UKS „Bzura” Ozorków

8. SP 8 „Dunajec” Nowy Sącz

9. MKS „Olavia” Oława

10. UKS „Plas” Warszawa

11. UKS „Piątka” Turek

12. Trefl Gdańsk

13. SUKS Suwałki

14. SP 50 Wrocław

15. KS „Suchanik” Gdańsk

16. M-Volley II Częstochowa

17. UKS „Progres” Września

18. M-Volley I Częstochowa

19. Kurian Volley Olsztyn

20. NTS „Trójka” Nakło

21. BAS Białystok

22. Korona Wschowa

23. UKS „Lider” Chojna

24. Ibis Mirzec


Aktualności

Powiązane artykuły