Powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej na wniosek Wojewody Warmińsko- Mazurskiego Mariana Podziewskiego dokonało podziału z rezerwy celowej budżetu państwa na utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Gołdapi. Ośrodek będzie zlokalizowany w „starej części” Szkoły Podstawowej nr 2 na Podlasiu.

Po opracowaniu projektu technicznego Gmina Gołdap przystąpi do realizacji inwestycji, która całkowicie będzie sfinansowana z budżetu państwa. W międzyczasie w okresie wakacyjnym dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 dokona prac adaptacyjnych w nowej części budynku, tak by szkoła płynnie rozpoczęła swoje funkcjonowanie z kolejnym nowym rokiem szkolnym. Środowiskowy Dom Samopomocy w Gołdapi będzie działał w systemie dziennym, a pomoc w nim otrzymają osoby starsze i niepełnosprawne, które kwalifikują się do tego ośrodka zgodnie z obowiązującymi przepisami.

– Powstanie ŚDS przyniesie potrójną korzyść – mówi burmistrz Marek Miros. – Po pierwsze część mieszkańców naszego regionu znajdzie tam schronienie i opiekę; po drugie stworzymy kilkanaście miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanej kadry, po trzecie uzyskamy oszczędności poprzez zmniejszenie powierzchni Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły