Będzie 65 – tka

drogi

drogiKilka lat trwały zabiegi władz gminy Gołdap o przywrócenie do planu wykonawczego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad modernizacji odcinka drogi krajowej nr 65 między Gołdapią, a Kowalami Oleckimi.

Wszystko wskazuje na to, że przetarg na wykonawstwo tego odcinka będzie ogłoszony z końcem grudnia 2012 roku, a jego realizację zaplanowano na lata 2013/2014.

– Nasze wielomiesięczne starania burmistrza, w tym także wojewody Warmińsko- Mazurskiego Mariana Podziewskiego oraz wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jarosława Słomy dały pozytywny efekt – mówi Marek Miros. – W czasie spotkania z dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie Lechem Witeckim uzyskałem potwierdzenie, że instytucja ta złożyła do Wojewody Warmińsko-Mazurskiego wniosek o tzw. Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej.

Przypomnijmy, że w trakcie realizacji jest odcinek drogi Gołdap – Grabowo wraz z ul. Paderewskiego oraz ul. Wojska Polskiego, a Starostwo Powiatowe w porozumieniu z Gminą Gołdap złożyło wniosek o modernizację ul. Górnej, który ma szanse na pozytywne rozpatrzenie.


Aktualności

Powiązane artykuły