Nie było jeszcze tak dużej frekwencji

plywanie_14

plywanie_14Nigdy jeszcze nie było tak dużej frekwencji podczas zawodów pływackich na gołdapskim basenie, wystartowało bowiem około 130 zawodników, w tym również z Pisza.

– Nowością było to, że połączyliśmy tym razem dwie imprezy – mówi menedżer Joanna Kozłowska. – VI Letnie Mistrzostwa Gołdapi w Pływaniu oraz IX – ostatnią – edycję eliminacji „Warmia i Mazury Pływają. W finale tej drugiej, która odbędzie się w Olsztynie wezmą udział ci zawodnicy, którzy uzyskali najwięcej punktów. Różnież nowością było pływanie niepełnosprawnych.

Natomiast Monika Świerzbin – współorganizatorka akcji „Warmia i Mazury  Pływają” podkreśla wyjątkowość przedsięwzięcia: zgłosiły się cztery miasta – Dobre Miasto, Bartoszyce, Gołdap i Olsztyn.

– Akcentem już mniej optymistycznym gołdapskich imprez pływackich jest to, że uczestnictwo szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu jest symboliczne – podkreślił prowadzący Marian Mioduszewski.

Nagradzano oczywiście najszybszych, ale były też inne kategorie:

najmłodszym zawodnikiem był Oskar Kozłowski, najmłodszą – Zuzanna Zachłowska, najstarszym – Romuald Taudul, najstarszą – Aneta Ciborowska, najszybszym okazał się Adam Kozłowski, najszybszą – Oliwia Jakowska.

 

Dopisali organizatorzy i sponsorzy, było mnóstwo nagród.

 

Wyniki szczegółowe w poniedziałek. Tymczasem prezentujemy je na sfotografowanych tabelkach.

Powiązane artykuły