Marsz po zdrowie

Towarzystwo Aktywności Społecznej „Mazury Garbate” przy współpracy z gołdapskim Domem Kultury i Świetlicami wiejskimi w Grabowie, Kozakach oraz Siedlisku realizują projekt „Marsz po zdrowie”.

Głównym celem projektu jest zwiększenie aktywności dorosłych mieszkańców (szczególnie osób starszych, seniorów) trzech sołectw, podniesienie ich ogólnej sprawności motorycznej, równowagi oraz harmonii. Celem realizacji projektu jest również stworzenie okazji do integracji trzech środowisk wiejskich.

Jednym z etapów projektu po przeprowadzonej akcji promocyjnej było spotkanie z dietetykiem. Spotkania ze specjalistą odbyły się w dniach 22-23 czerwca i prowadzone były dla mieszkańców wsi. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych borykających się z problemami dietetycznymi. Po obejrzeniu i wysłuchaniu prozdrowotnej i profilaktycznej prezentacji multimedialnej do dyskusji włączali się uczestnicy spotkań. Mieszkańcy otrzymali odpowiedzi na pytania, które ich dotyczyły i w pewien sposób męczyły. Każdy uczestnik otrzymał również pakiet informacji niezbędnych do prowadzenia zdrowego stylu życia. Były m. in. zestawy jadłospisów 1000 KCAL, diety lekkostrawne, przykładowe czynności i spalanie kalorii. Znalazły się też rozmowy indywidualne, porady dotyczące nie tylko jak schudnąć ale jak zdrowo przytyć.

Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem. Mieszkańcy skorzystali z obecności specjalisty, bo nie zawsze mają się do kogo zwrócić. Myślę że wiele problemów, dylematów i wątpliwości jest już rozwiązanych.

Serdecznie dziękujemy Bibliotece Publicznej w Gołdapi za współpracę i pomoc w realizowanych wydarzeniach. Mieszkańcom dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy na kolejne działania.

Kolejnym etapem zaplanowanych działań będzie spotkanie z trenerem nordic walking oraz treningi przeplatane spotkaniami kulinarnymi. Zapraszamy serdecznie.

„Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Gminy Gołdap realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Gołdapski Fundusz Lokalny.Aktualności

Powiązane artykuły