Gołdapscy studenci zakończyli rok

uw_3_w_12_10

uw_3_w_12_10Chyba do najbardziej aktywnych organizacji od pewnego czasu należy, kierowany przez Zofię Burel i Zdzisława Janczuka, gołdapski Uniwersytet 3. Wieku. Studenci uczestniczą nie tylko we własnych zajęciach, ale również w życiu kulturalnym miasta i gminy. Kolejny rok akademicki mogli więc raczej zakończyć z poczuciem wypełnienia studenckiego obowiązku.

Sprawozdanie z rocznej działalności, odczytane przez prezes Zofię Burel obfituje w wydarzenia.

Zajmowali się różnymi dziedzinami, choćby żywym słowem pod okiem Aleksandry Ratasiewicz lub językiem i kulturą rosyjską, w przystępny sposób przybliżaną przez Allę Stryjewską. Brali udział w imprezach kulturalnych, jeździli na wycieczki. Obsługi komputerów i programów komputerowych uczyli się u sąsiadów, czyli w bibliotekach – Publicznej i Pedagogicznej. Był też czas na spotkania przy ognisku lub w kawiarni.

W uroczystości zakończenia roku oprócz kilkudziesięciu studentów wziął udział również starosta Andrzej Ciołek, który wyraził swój podziw dla aktywności gołdapskich studentów.

Liryczny program poetycko-muzyczny przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych pod kierunkiem Eweliny Sawościan. Obsługę techniczną zabezpieczyli pracownicy Biblioteki Publicznej.

Początek kolejnego roku akademickiego 2 października, zaraz po inauguracji studenci jadą do Warszawy.


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Gołdapscy studenci zakończyli rok

 1. tak

  Ogromne brawa wszystkim studentom.Życzę wspaniałego ,letniego wypoczynku 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Zbigi

  OK, ale oddajcie rztnik, który kupiliście rok temu nieprawnie za pieniądze przeznaczone na walkę z alkoholizmem. Co pani na to, pani Burel? Ładnie wykorzystywać swój udział w Komisji Antyalkoholowej do załatwiania lewych pieniędzy dla Uniwersytetu? Co na to radni? Co na to Komisja Rewizyjna?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. przyszła studentka

  Bardzo proszę o podanie numeru kontaktowego do osoby odpowiedzialnej za zapisy do Uniwersytetu III Wieku oraz podanie godzin „urzędowania”- do tej pory nigdzie nie można tej informacji znaleźć. W Gołdapi na pewno jest jeszcze wielu chętnych, którzy chcieliby do Państwa dołączyć. Pozdrawiam

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...