Była to okazja do zaprzyjaźnienia się

przedszkole_dzien_otawarty_9

przedszkole_dzien_otawarty_9W sobotę 16 czerwca Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi otworzyło szeroko swoje wszystkie drzwi nowo przyjętym dzieciom. Na pierwsze spotkanie z przedszkolem przyszło bardzo dużo rodziców i dzieci.
Była to okazja do zaprzyjaźnienia się z przedszkolem, poznania przyszłych wychowawców, zaznajomienia się z labiryntem przedszkolnych pomieszczeń, pobawienia się nowymi zabawkami w salach i na dużym przedszkolnym placu zabaw.
Do Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi przyjęto na następny rok szkolny rekordową ilość dzieci, mianowicie – 220. Po raz pierwszy w historii placówki będzie aż 9 oddziałów, w tym jeden popołudniowy dla dzieci 3 – i 2,5-letnich, przebywających tylko 5 godzin. Będzie też pięciogodzinny oddział ranny dla 4-latków, dwa oddziały 3-latków, dwa czterolatków i dwa 4- i 5- latków. Będzoie też oddział integracyjny dla 3- i 4-latków. Bardzo ważną rzeczą jest to, że dzięki nowej uchwale Rady Miejskiej  dzieci niepełnosprawne z deficytami rozwojowymi, posiadające orzeczenie o kształceniu specjalnym, wydanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, mają zapewniony pobyt w przedszkolu bezpłatnie bez względu na to, ile dziecko godzin przebywa w przedszkolu.
Oferta zajęć dodatkowych (dla dzieci przebywających powyżej 5 godzin) zostanie jeszcze bardziej rozszerzona. I tak w przedszkolu odbywać się będą:  język angielski, rytmika, koło plastyczne, koło taneczne, koło teatralne, koło przyrodnicze, zajęcia wyrównawczo-dydaktyczne, gimnastyka korekcyjna dla potrzebujących. Po raz pierwszy dzieci potrzebujące pomocy  będą mogły liczyć na wsparcie przedszkolnego psychologa. (MZ)


Aktualności

Powiązane artykuły