Apel do radnych

Na prośbę członków Międzyszkolnego Związku do Spraw Oświaty na Wsi zamieszczamy tekst apelu do radnych, który wpłynął dziś do redakcji.

Apel Międzyszkolnego Zespołu do Spraw Oświaty na Wsi do Radnych: Pana Mariana Mioduszewskiego i Pana Ryszarda Wrzoska

Zwracamy się do Panów z apelem o powstrzymanie się od działań szkodliwych dla zawodu nauczyciela i niosących negatywne skutki w edukacji dzieci – w taki bowiem sposób postrzegamy popieranie przekazania szkół wiejskich pod zarząd FRRG. Prosimy o solidarność z grupą zawodową nauczycieli, z której przywilejów korzystaliście Panowie latami; liczymy, że rozumiecie sens i celowość zapisów Karty Nauczyciela w tej specyficznej pracy.

Mając na uwadze szacunek opinii publicznej, na którym powinno Panom zależeć, zważywszy na Panów dorobek, który jeszcze wyborcy pamiętają i wiedząc, że Panów decyzje są oceniane przez obserwatorów młodego pokolenia, apelujemy o godną postawę podczas głosowania nad losem szkół wiejskich 4 czerwca 2012r. Niech szacunek i zaufanie, jakim społeczeństwo Was obdarza, będzie zobowiązaniem do odważnego wyrażania niezależnych poglądów. Niech wypracowany dorobek życiowy, który upoważnia Was do zajmowania mentorskiego głosu w dyskusji publicznej, nie zostanie przekreślony przez uwikłanie w wygodne powiązania. Niech Panów głos przyczyni się do godnego życia i pracy nauczycieli.

Międzyszkolny Zespół do Spraw Oświaty na Wsi


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Apel do radnych

 1. zainteresowany

  Jutro się okaże czy nauczyciel rozumie drugiego nauczyciela czy też władza i kasa uderzyła niektórym do głowy. Przykre jet to tym bardziej, że jeden i drugi nauczyciel wymieniony w tym apelu pracę swoją zaczynał na wsi. Ci panowie znają specyfikę wiejkiej szkoły.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. marian

  Nauczyciele, to nic nie da ! Do tych Radnych nic nie trafi.Pan Burmistrz już dobitnie do nich zaapelował. Każdy był na dywaniku i wiadomo po co. Tu i ówdzie słyszy się,że oni też nie wierzą w wielkie kwoty oszczędności Pana Burmistrza, ale cóż przynależność do kliki zobowiązuje. A może przy okazji uda się wyjechać na ciekawą wycieczkę? Bo, z tego co wiem dwie już są zaplanowane.Obserwujcie a zobaczycie,że miałem rację! Będą pierwsi na liście.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. xd

  Z tego co kojarzę pan Mioduszewski pracował też w Boćwince:) ale co to go już dziś obchodzi? Pewno nic. Okaże się jutro jacy to solidarni nauczyciele:) Chyba że pani Urszula dręczy swego męża, że wycieczka do …bardzo jej się podoba:)

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. kibic

  Czy redakcja może się wytłumaczyć, dlaczego mój post został usunięty?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Nie walczymy z konkurencją ale i nie promujemy jej. W jakimś stopniu wpis był odesłaniem do konkurencji. Poza tym uważamy, że każdy portal ma prawo do kreowania swego profilu według własnego uznania. My również stosujemy czasem selekcję poruszanych tematów.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...