Z wizytą u strażaków

wizyta_u_strazakow_1

wizyta_u_strazakow_1Grupa 4 – latków B i 5 – latków A z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi udała się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Gołdapi. Już sama podróż autokarem była dla dzieci przeżyciem.
Przedszkolaki mijały znajome miejsca jadąc poza granicę miasta. Strażacy to wspaniali bohaterowie. Przyjęli dzieci bardzo serdecznie i niezwykle ciekawie opowiadali o swojej pracy, pokazując  sprzęt do akcji ratunkowych.
Maluchy poznały ubiór strażaka, przymierzały strażacki hełm, obejrzały wyposażenie samochodu strażackiego, a nawet trzymały strażackiego węża i polewały wodą.
Panowie strażacy byli cierpliwi i bardzo mili. Każde z dzieci siedziało w strażackim samochodzie, który jest bardzo wysoki i duży, mogły też zobaczyć jak wysoki jest strażacki podnośnik, a nawet były w nim przez chwilę na niedużej wysokości. Strażacy  nie tylko gaszą pożary i ratują z nich ludzi, ale ratują też ludzi z wypadków drogowych , powodzi , są wspaniałymi naszymi bohaterami, na każde wezwanie.
Niejeden przedszkolak powiedział- JA TEŻ BĘDĘ STRAŻAKIEM. Z okazji niedawnego ŚWIĘTA STRAŻAKÓW  życzymy im wszystkich szczęśliwie zakończonych akcji.

Grażyna   Fiszer i Elżbieta SeweryńskaAktualności

Powiązane artykuły