Paliwo poza dozorem

sg_i_sc

sg_i_scStraż Graniczna, współdziałając ze Służbą Celną, ujawniła prawie 700 litrów nielegalnego paliwa.

 

Funkcjonariusze z Placówki SG w Bezledach wraz z przedstawicielami Służby Celnej skontrolowali 30 maja garaż na jednym z bartoszyckich osiedli. Na miejscu zastali dwóch mężczyzn – obywatela Polski i Rosji. W budynku garażowym znajdowało się 500 litrów paliwa usuniętego spod dozoru celnego (olej napędowy i benzyna), przechowywanego w plastikowych i metalowych kanistrach. Straż Pożarna z Bartoszyc, wezwana na miejsce kontroli, wszczęła postępowanie administracyjne za naruszenie przepisów przeciwpożarowych.

 

W drogowym przejściu granicznym w Gołdapi na kierunku wjazdowym do Polski funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej sprawdzili dwa pojazdy zarejestrowane na terenie Litwy. Kierujący samochodami obywatele Polski przewozili łącznie 155 litrów oleju napędowego w niekonstrukcyjnych zbiornikach paliwowych.

Przewóz paliw i ich przechowywanie wymaga spełnienia określonych wymagań. Olej napędowy i benzyna należą do materiałów ciekłych zapalnych. Niewłaściwe postępowanie i bagatelizowanie zagrożenia może się okazać niebezpieczne w skutkach.

 

red.W-MOSG

 


Aktualności

Powiązane artykuły