List do redakcji

My rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Galwieciach stanowczo sprzeciwiamy się wszelkim planom związanym z przekazaniem naszej szkoły pod zarząd Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap lub innemu podmiotowi.
Apelujemy do Pana Burmistrza i radnych Gminy Gołdap, abyście zaprzestali niepokojących planów odnośnie Szkoły Podstawowej w Galwieciach. Jesteśmy zaniepokojeni tym co się dzieje.
Szkoła nasza istnieje w Galwieciach od wielu, wielu lat i obawiamy się, że oddanie jej pod zarząd fundacji z czasem przyczyni się do jej likwidacji. Wiemy, że wiele szkól w Polsce prowadzonych przez fundacje i stowarzyszenia zostało po roku lub dwóch zlikwidowane.
Tyle się mówi o wyrównywaniu szans dzieciom wiejskim, a to co chce zrobić Pan Burmistrz prowadzi wręcz w odwrotnym kierunku. W czym Panie Burmistrzu nasze dzieci są gorsze od dzieci z miasta? A jak wiadomo do szkół miejskich gmina też dopłaca. Uważamy, że w tym wypadku nie kieruje się Pan Burmistrz dobrem dzieci, tylko względami finansowymi i znikomymi oszczędnościami.
Nasza szkoła jest dla tych dzieci drugim domem i aż trudno pomyśleć, co będzie gdy jej zabraknie. Dzieci tu nie tylko się uczą, ale rozwijają swoje zainteresowania w licznych zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Stworzono również warunki do wspomagania uczniów wymagających wsparcia dydaktycznego, dostosowując wymogi do indywidualnych potrzeb ucznia.
Nauczyciele pracujący w Szkole Podstawowej w Galwieciach, to doskonali specjaliści ale przede wszystkim ludzie, którym najważniejsze jest dobro naszych dzieci. Obawiamy się, że zmiany, do których się dąży wpłyną też na jakość nauczania w naszej szkole. Sukcesy naszych dzieci są w dużej mierze zasługą tych nauczycieli.
Sprzeciwiamy się jakimkolwiek planom przekazania Szkoły Podstawowej w Galwieciach, gdyż uważamy, że nasze dzieci bardzo dużo stracą na tych zmianach, mimo iż Pan Burmistrz obiecuje, że nie. To nie jest możliwe! Jeżeli w związku z przejściem pod fundację budżet szkoły radykalnie się zmniejszy to czy w takiej sytuacji szkoła będzie funkcjonować na obecnym poziomie? Jesteśmy pewni, że nie!
Możemy stwierdzić, że Szkoła Podstawowa w Galwieciach posiada własne oblicze, swoją tradycję i tożsamość. Uważamy, że przejęcie szkoły przez fundację zdezorganizuje obecną formę działalności placówki. Obawiamy się, że część nauczycieli w związku z obniżeniem ich wynagrodzenia i pogorszeniem warunków pracy odejdzie ze szkoły. Takie działania przyczynią się do jej powolnej likwidacji. Mamy żal do Pana Burmistrza, że nie chce Pan z nami porozmawiać przed podjęciem tej uchwały, tylko po fakcie nas poinformować. My też jesteśmy Pana wyborcami!
Jeszcze raz apelujemy do Pana Panie Burmistrzu, aby odstąpił Pan od planów przekazania Szkoły Podstawowej w Galwieciach Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap. Wręcz żądamy od Pana zaprzestania takich praktyk i wycofania się ze swoich nieprzemyślanych pomysłów.
Do Radnych Gminy Gołdap jako organu stanowiącego kontrolę w gminie zwracamy się z wnioskiem, aby nie przykładali ręki do powolnego zniszczenia naszej szkoły. Prosimy, aby Rada stanęła w obronie rodziców, uczniów i nauczycieli. Zostaliśmy pominięci w planach Pana Burmistrza i nikt nie liczy się z naszymi obawami i naszym zdaniem. Organ prowadzącyprzelicza nasze dzieci na pieniądze, czemu się zdecydowanie przeciwstawiamy. Nie można tak ważnych wartości jak dobro dziecka sprowadzać do suchych liczb i opłacalnosci. Prosimy wszystkich radnych i kazdego z osobna, aby pomogli nam w zakończeniu tego tematu i przyjęcia głosu sprzeciwu.
Pana, Panie Burmistrzu prosimy o spotkanie z nami mieszkańcami Galwieć przed podjęciem decyzji przez Radę w sprawie przekazania szkoły pod fundację.

(Pod listem znajduje się 100 podpisów.)


Aktualności

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “List do redakcji

 1. ABC

  Brawo rodzice! Wasze stanowisko zrobiło na mnie ogromne wrażenie.

 2. majka

  Chwała Rodzicom z Galwieć, za to że są na tyle mądrzy i wiedzą, że przekręty naszego „włodarza”, mogą zabrać Im szkołę. Walczcie Rodzice! Dodajcie odwagi Radnym – może pomyślą zanim przytakną Burmistrzowi i wydadzą wyrok na Waszą szkołę i Wasze dzieci.

 3. Rechot

  Do ABC: Fajnie, ale chodzi o to żeby to stanowisko zrobiło wrażenie na radnych.

 4. Zde_z_nie_z_orientowany

  Przecież to nie jest decyzja burmistrza tylko radnych. On zawsze akceptuje wszystko co przegłosują radni.

 5. lelum polelum

  Brawo!!! Postawa rodziców z Galwieć jest godna naśladowania, w przeciwieństwie do postawy niektórych rodziców z Boćwinki, którzy jak mniemam dają sobą manipulować.

 6. Miriam

  Dobrze byłoby gdyby obie pozostałe szkoły ustami rodziców dzieci też wypowiedziały swoje zdanie. Czy może macie nadzieję, że cała złość decydenta skupi się potem na Galwieciach? Do roboty, chodzi też o Wasze szkoły, Wasze dzieci i Waszą przyszłość!

 7. Xyz

  W Boćwince rodzice mówią… ale dokładnie to co sobie życzy pani dyrektor. Podpisują sfałszowane pisma. Najwyraźniej im nie zależy na szkole takiej, jaka jest w tej chwili.