„Jak się nam żyło” w gołdapskim muzeum

dubeninki_wystawa_5

dubeninki_wystawa_5Przed kilkoma miesiącami zamieściliśmy recenzję albumu zatytułowanego „Jak się nam żyło” wydanego przez Stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej”. Natomiast w środę mieliśmy okazję uczestniczenia w wystawie części fotografii, które znalazły się w wydawnictwie.

 

Prezentacja miała miejsce w jednym z budynków Muzeum Regionalnego im. Mariana Ratasiewicza i zorganizowana została przy pomocy Beaty Otto.

Są to zdjęcia z lat 1945 – 1989 związane z gminą z Dubeninki – o różnej tematyce, także z motywami rodzinnymi. Część fotografii uzupełniają napisane ręcznym pismem rodzinne opowieści, między innymi autorstwa uczniów tamtejszych szkół.

O projekcie opowiedziała Beata Wojtkowska, jedna z koordynatorek. Muzycznym uzupełnieniem był występ zespołu „Rominczanie” i tu godny uwagi jest poziom wykonania utworów ludowych z Suwalszczyzny. Nie jest to bowiem „takie sobie” śpiewanie ale są to naprawdę fachowo dopracowane piosenki.

Po koncercie uczestnicy spotkania mogli spróbować pysznych lokalnych drożdżaków w różnych wersjach,  ze słodkim nadzieniem.


Aktualności

Powiązane artykuły