„I CAN SHOW WHAT I KNOW”

W środę, 30 maja w Szkole Podstawowej n 2 odbył się III Gminny Turniej Wiedzy z Języka Angielskiego „I CAN SHOW WHAT I KNOW”. W poprzednich latach odbywał się on w Szkole Podstawowej w Pogorzeli – inicjatora tego przedsięwzięcia. Zamysłem turnieju jest tworzenie uczniom możliwości wykazania się znajomością języka angielskiego oraz wiedza kulturowa o Wielkiej Brytanii. Służy on także integracji środowiska nauczycieli – anglistów i propagowaniu idei zdrowej rywalizacji między szkołami.

W III edycji turnieju wzięły udział reprezentacje 8 szkół z terenu miasta i gminy.  Na turniej przybyły 3-osobowe zespoły i 5-osobowe drużyny dopingujące pod opieka nauczycieli języka angielskiego z poszczególnych szkół.

Dzieci wykonywały różne zadania podzielone na 6 rund. Turniej przebiegał w miłej, sportowej atmosferze, a drużyny dopingujące cały czas zagrzewały swoje zespoły do walki o kolejne punkty. Poziom drużyn był na tyle wyrównany, że konieczna okazała się dogrywka, której towarzyszyły wielkie emocje. Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny SWEET GIRLS z gołdapskiej „dwójki” (już po raz trzeci szkoła została triumfatorem turnieju), przygotowanej przez panie: Bożenę Giedrojć i Barbarę Klimaszewską. II miejsce zajęła drużyna SHAMROCK ze Szkoły Podstawowej nr 1 (opiekun – p. Marzanna Zienda Pawluczuk), a III drużyna SUPER BRAINS ze Szkoły Podstawowej nr 3 (opiekun – p. Magdalena Mor).

Skład zwycięskich drużyn jest następujący:

SWEET GIRLS: Agnieszka Gutowska. Barbara Augustynowicz, Monika Stepanik

SHAMROCK: Julita Zduniewicz, Oliwia Jankowska, Kacper Świtkiewicz

SUPER BRAINS: Katarzyna Komorowska, Weronika Obara, Magdalena Zapolnik

Te drużyny otrzymały puchary, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostałe drużyny startujące nagrodzono dyplomami oraz upominkami. Oto nazwy tych drużyn: Boćwinka -White Angel; Galwiecie – Blue Dragons; Jabłońskie – Eagles; Pogorzel -Simply Them; Grabowo -Dancing Team.

Wyłoniono także najlepszą drużynę dopingującą – została nią grupa uczniów z Jabłońskich. Wszystkie dzieci podczas przerwy skorzystały ze słodkiego poczęstunku, a na zakończenie z ciepłego posiłku.

Turniej z całą pewnością będzie miał swoja kontynuację w następnych latach, a hojność dotychczasowych sponsorów się nie zmieni.

Organizatorzy

Bożena Giedrojć

Barbara Klimaszewska


Aktualności

Powiązane artykuły