Usłyszeli po kilka zarzutów za włamania i kradzieże

włamanie 1016

włamanie 1016Sześciu mieszkańców powiatu gołdapskiego stanie przed sądem i odpowie za kradzieże i włamania do domków letniskowych na terenie gminy Dubeninki. Grupa mężczyzn na przełomie marca i kwietnia włamywała się do pomieszczeń skąd wynosiła różnego rodzaju sprzęt agd i rtv, elektronarzędzia i paliwo. Wartość skradzionego mienia wyniosła około 3,5 tysiąca złotych. Policjanci odzyskali część rzeczy.

Wśród sprawców przestępstw był również 14-latek. Pełnoletnim osobom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat natomiast o losie nieletniego zdecyduje sąd nieletnich i rodzinny.

Do kilku włamań doszło pomiędzy 16 marca a 6 kwietnia br. w Pluszkiejmach. W przeciągu dwóch tygodni sprawcy włamali się sześciokrotnie do domków letniskowych i pomieszczeń gospodarczych, skąd ukradli różnego rodzaju przedmioty m.in. sprzęt agd i rtv, elektronarzędzia, lornetkę, paliwo i inne rzeczy codziennego użytku np. wieszak. Wartość skradzionego mienia to około 3,5 tysiąca złotych Policjanci wydziału kryminalnego pracując nad tą sprawą ustalili tożsamość sześciu podejrzanych osób. Jak się okazało w gronie pełnoletnich mężczyzn znalazł się14-latek. Mężczyźni w wieku 18-26 lat zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych „fantów”.

W najbliższym czasie mieszkańcy powiatu gołdapskiego będą tłumaczyć się przed sądem. Kodeks Karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat natomiast o losie nieletniego zdecyduje sąd rodzinny. (IS)

.


Aktualności

Powiązane artykuły