To duże osiągnięcie

kalendarz_krwiodawcow_15

kalendarz_krwiodawcow_15Trudno jest lepiej ukazać znaczenie honorowego krwiodawstwa niż to zrobiła Barbara Woźniak podczas czwartkowej promocji kalendarza Gołdapskiego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi.

Opowiedziała o swoim własnym doświadczeniu, podkreślając jednocześnie poświęcenie jednego z gołdapskich lekarzy. Krew anonimowego dawcy uratowała jej kiedyś życie.

Zresztą to, co charakteryzuje grupę skupioną wokół Marcina Białousa i jego przyjaciół mieści się również w sferze poświęcenia. Dotyczy to nie tylko oddawania krwi, ale choćby pracy organizacyjnej i akcji dobroczynnych.

Gołdapskie stowarzyszenie zrzesza 155 członków: To duże osiągnięcie – powiedział prezes. Do tej pory oddali 1669 litrów w krwi. Jedną z inicjatyw było oddawanie cennego płynu przez motocyklistów.

Toteż kalendarz krwiodawców jest wydarzeniem ważnym nie tylko w aspekcie artystycznym, ale także ludzkim w najlepszym pojęciu. Jak powiedziała współinicjatorka Marta Gawryluk: wydaliśmy go wiosną, bo ta pora kojarzy się z budzeniem do życia.

Na monochromatycznych zdjęciach honorowe krwiodawczynie. Autorami fotografii są: Przemysław Danisewicz i Marta Gawryluk. Graficznie opracowała Ewelina Galińska. Scenerię stanowiły „Matrioszka”, „Koko Chanel” i „Zajazd Rudziewicz”.

Czwartkowe spotkanie zakończyły podziękowania, wręczenie kwiatów i informacja Jana Stecia o kolejnym koncercie charytatywnym, tym razem na rzecz osoby chorej na stwardnienie rozsiane.

Przy okazji zaprezentowano koszulki z podpisami znanych sportowców, które podczas koncertu będą wystawione na licytację.

Organizatorami promocji kalendarza byli: Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi i Dom Kultury w Gołdapi.

Fot. Alicja Tynecka

 


Aktualności

Powiązane artykuły