Kolejna laureatka w „jedynce”

Edyta Ołów, uczennica klasy VI „b” Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gołdapi została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii dla Uczniów Szkół Podstawowych, a Jacek Szrejder, uczeń klasy VI „c” finalistą.

Konkurs, którego organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Olsztynie, ma charakter dwustopniowy. Do etapu szkolnego, który odbył się 5 listopada 2011 roku, przystąpiło ponad dwa tysiące uczniów z terenu całego województwa warmińsko-mazurskiego. 138 osób zakwalifikowano do etapu wojewódzkiego, który miał miejsce 28 lutego 2012 roku w Olsztynie. Najlepsi, którzy z niewątpliwie trudnego testu uzyskali przynajmniej 75 % punktów, otrzymali tytuł laureata. Ci zaś, którzy zdobyli 60 % punktów – tytuł finalisty.

W poprzednich latach laureatami powyższego konkursu było już pięciu uczniów „jedynki”, jeden z nich, Michał Iwanowski, dwukrotnie. Wszystkich podopiecznych przygotowywała ucząca historii Anna Milewska.

Jednym z celów konkursu, jak czytamy regulaminie, jest „docenienie uczniów najzdolniejszych, zainteresowanych tematyką historyczną”. Rzeczywiście Edyta może się poczuć doceniona i nagrodzona – nie tylko oceną celującą z historii i społeczeństwa na koniec roku, ale przede wszystkim zwolnieniem ze sprawdzianu dla uczniów szkół podstawowych. (Uczennica otrzyma zaświadczenie o uzyskaniu najwyższego wyniku, tj. 40 punktów)

Gratulujemy Edycie, która we wtorek, 3 kwietnia 2012 roku, będzie już tylko kibicować swoim kolegom i koleżankom z klas szóstych.Aktualności

Powiązane artykuły