W piątkowy ranek

W piątkowy ranek, 9 marca br. wizytę w Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich złożył biskup Diecezji Ełckiej ks. Jerzy Mazur. Swoją obecnością zaszczycili szkołę także: proboszcz Parafii św. Leona, ks. Czesław Król oraz inni księża. Spotkanie miało charakter wizytacji. Pani dyrektor i uczniowie gimnazjum serdecznie powitali przybyłych gości: pani dyrektor ciepłym słowem i uśmiechem, uczniowie zaś – wierszem i piosenką. Krótkie przedstawienie przygotowane przez panie katechetki wprowadziło wszystkich w uroczysty i podniosły nastrój. Biskup, przemawiając do młodzieży oraz później do nauczycieli, podziękował za miłe przyjęcie, udzielił nauki i Bożego błogosławieństwa.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “W piątkowy ranek

 1. Największe święto to będzie jak religia zostanie osunięta ze szkół i wróci do salek katechetycznych!!

  Kiedyś jeździli pierwsi sekretarze teraz jeździ inna władza. Władza dusz i sumień. Boją się pasożyty jedne, że po ostatnich ruchach oświeceniowych w społeczeństwie zaczną być spychani w końcu na pobocze czyli tam gdzie ich miejsce. Więc zaczęli objeżdżać włości aby się przypomnieć i żeby wyglądało to na bycie blisko zwykłych ludzi. Żenujące poniżające, z brakiem godności osobistej jak wymuszającej to samo na uczniach zachowanie nauczycieli i dyrektorów to tradycja już w kontaktach z klerem. Największe święto to będzie jak religia zostanie osunięta ze szkół i wróci do salek katechetycznych!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Wyborca

   Byli już w Polsce tacy, ktorzy usuwali religię ze szkół ,usuwali krzyże z przestrzeni publicznej a jak skończyli to zapytaj rodziców.
   O jakich ruchach oświeceniowych mówisz ? Proszę o szczegóły. A jak myslisz ile jest takich osób ktorym przeszkadza religia w szkołach ?
   Przyjmij do wiadomości ,iż ks. biskup odwiedza lylko tych co jego zaproszą >Poniżające jest to co piszesz. Cytując pewnego klasyka należy stwierdzić „jesteś zerem „.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Wyborca

   Szanona Redakcjo proszę o wyjaśnienie dlaczego nie został wyemitowany mój komentarz polemizujący ze zwolennikiem wyprowadzenia religii ze szkół.Czy mogą sie wypowiadać osoby poprawne politycznie ?.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Nasza wina – przegapiliśmy

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Wyborca

     Dziękaję za szybką reakcje.Pozdrawiam Redakcje.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
 2. pp

  jestem ciekawy ile za te promowanie zgarną ? nie licząc darowizn !!!!!!! a gdzie batmana podziały się podatki?????

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Nauczycielka

  Do autora pierwszego komentarza:
  Od lat tak jest,że biskup co pięć lat wizytuje szkoły i inne urzędy. Nie rozumiem Twojego komentarza, może dlatego,że jest bardzo chaotyczny.Żyjemy w wolnym kraju,jeżeli ktoś nie chciał,nie uczestniczył w spotkaniu z biskupem. Dotyczy to zarówno dzieci jak i dorosłych. Moja córka spędziła ten czas w bibliotece szkolnej, a ja spotkałam się z ks.biskupem. Było miło,przesympatyczny człowiek.Dodam jeszcze że nie jestem zbyt kościelna.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...