To są ludzie niezwykle wrażliwi i mądrzy

ciechanow_6

ciechanow_6Po raz kolejny w Ciechanowie obchodzony był Światowy Dzień Poezji UNESCO. Gościem specjalnym była wybitna poetka Adrianna Szymańska. Mazury reprezentował Mirosław Słapik.

Spotkania poetyckie odbywają się tu od 2008 roku i mają ciekawą formułę, bowiem poeci prezentują swoją twórczość różnych miejscach, także w specjalistycznych ośrodkach. Chociaż ważnym miejscem poetyckich prezentacji jest Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, gdzie gromadzi się głownie pamiątki związane z rodziną Krasińskich.

Mirosław Słapik miał spotkanie autorskie w Centrum Rehabilitacji Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Dąbku – jednym z dwóch takich ośrodków w Polsce.

– Miałem już wiele spotkań autorskich, ale to należało do najważniejszych i najbardziej udanych – mówi Mirosław Słapik. – To są ludzie niezwykle wrażliwi i mądrzy, na dodatek aktywnie uczestniczący w dyskusji.

Głównym organizatorem i animatorem ciechanowskich spotkań jest dr Teresa Kaczorowska, poetka kierująca tutejszym Centrum Kultury i Sztuki, pochodząca z Suwalszczyzny.

W trakcie obchodów Dnia Poezji odbywają się również spektakle, przyznawane jest Złote Pióro dla autora najlepszej książki wydanej na tym terenie. W spotkaniach uczestniczył również poeta z Wietnamu.

Powiązane artykuły