Jest filarem kapitału społecznego

sam_ter_2

sam_ter_2Około stu przedstawicieli parlamentarzystów, samorządowców oraz organizacji pozarządowych z całego kraju wzięło udział w konferencji pod hasłem „Samorządność filarem kapitału społecznego”, zorganizowanej przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Wśród zaproszonych gości i jednocześnie panelistów znalazł się burmistrz Gołdapi Marek Miros. Obecny też był (i dokonał prezentacji multimedialnej) marszałek Województwa Warmińsko- Mazurskiego Jacek Protas.

Konferencję zainaugurował swoim przemówieniem prezydent Bronisław Komorowski, który dokonał również jej podsumowania. Moderatorami byli dwaj ministrowie Kancelarii Prezydenta – Olgierd Dziekoński oraz Henryk Wujec.

sam_ter_1 sam_ter_3

 


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Jest filarem kapitału społecznego

 1. Wprowadzić JOWy !!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Zbyszek Mieruński

  Mam nadzieję że pan burmistrz nie tylko mówił, ale i słuchał, np. Prezydenta RP, który podczas spotkania powiedział: „- Uważam, że bardzo poważnym problemem Polski jest zanik dialogu i rosnące przekonanie wszystkich rządzących (…), że się wie lepiej – powiedział prezydent. Jego zdaniem, bardzo często przegania się dobre pomysły, źródła dobrej energii obywatelskiej, albo wpada się w korkociąg błędnych decyzji, które na odpowiednim etapie nie uwzględniły konsultacji (…), przekonywania obywateli, siebie nawzajem.
  – To jest polski problem i to jest problem narastający. Dotyczy on wszystkich poziomów funkcjonowania władzy publicznej – uważa Bronisław Komorowski. – Albo społeczeństwo ma być społeczeństwem obywatelskim, wierzy się, (…) że ludzie wiedzą dobrze, albo nawet lepiej od nas samych, albo się w to nie wierzy – mówił.” (za http://www.prezydent.pl/dialog/fdp/samorzad-terytorialny-dla-polski/aktualnosci/art,19,prezydent-o-samorzadnosci-i-kapitale-spolecznym.html ).

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...