Jak to Krzysztof z Krzysztofem w jednym stali domu

krzysztof_z_krzysztofem_3

krzysztof_z_krzysztofem_3Gorąco, nawet bardzo, było w Dunajku w poniedziałkowy wieczór. W tamtejszej remizie mieszkańcy głosowali nad odwołaniem obecnego sołtysa Krzysztofa Gnacikowskiego.

Wcześniej, 4 stycznia, do burmistrza Gołdapi wpłynął wniosek podpisany przez 26 mieszkańców Dunajka z prośbą o odwołanie sołtysa tej wsi. Pod wnioskiem podpisało się 26 osób razem z byłym sołtysem Krzysztofem Sztanderą.

Grupa zarzuciła obecnemu sołtysowi m.in. to, że plan odnowy wsi nie jest zgodny z ich sugestiami, że fundusz sołecki nie jest wydawany na remont dróg, że kształt nowego przystanku autobusowego nie został uzgodniony z mieszkańcami, że sołtys nasyła Straż Miejską, że powoduje konflikty.

Gmina Gołdap podjęła decyzję o rozstrzygnięciu sporu przez tutejszych mieszkańców podczas zebrania wiejskiego.

Zebranie prowadził Władysław Frydrych, który zaproponował formułę, by po odczytaniu treści wspomnianego wniosku o odwołanie, swoje argumenty przedstawił Krzysztof Gnacikowski. Co tenże zrobił przy pomocy flipcharta, używając głównie jako argumentu wyników głosowań, które miały wcześniej miejsce i dotyczyły choćby zatwierdzenia planu odnowy wsi. Stwierdził też, że fundusz sołecki wydany został na drogi, że wszelkie zarzuty są niedorzeczne.

Zanim nastąpiło głosowanie doszło do gwałtownej wymiany zdań. Głównym powodem burzliwej dyskusji było to, kto ma prawo brać udział w głosowaniu, czy może na przykład głosować osoba zameldowana w Gołdapi, dojeżdżająca do swojego gospodarstwa w Dunajku.

Dyskusja trwała półtorej godziny, po czym rozdano karty wyborcze i doszło do tajnego głosowania, gdyż w końcu Władysław Frydrych podjął decyzję, by głosowali wszyscy, którzy wpisali się na listę, a ten kto ma wątpliwości będzie to mógł oprotestować.

Faktem jest, że podczas wyborów sołtysów w Polsce problem ze zdefiniowaniem mieszkańca wsi pojawia się dosyć często. „Gazeta Sołecka” opisuje to m.in. tak:

Przepis art. 5 ust. 1 i 2 Ordynacji wyborczej do rad gmin tak definiuje czynne prawo wyborcze: Prawo wybierania (czynne prawo wyborcze) do danej rady ma każdy obywatel polski, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat oraz stale zamieszkuje na obszarze działania tej rady. Nie mają prawa wybierania osoby: pozbawione praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądowym; pozbawione praw wyborczych orzeczeniem Trybunału Stanu; ubezwłasnowolnione prawomocnym orzeczeniem sądowym.
Prawo do wybierania sołtysa mają „stali mieszkańcy uprawnieni do głosowania”. Jednak przepisy ustawy o samorządzie gminnym nie wyjaśniają tego pojęcia. Urzędy gmin mają często problem z interpretacją tego zapisu. Dla niektórych urzędników stały mieszkaniec jest równoznaczny z faktem zameldowania na stałe w danej miejscowości. A nie jest to zgodne z prawem. W wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 30 września 2008 r. (III SA/Wr 8/08) czytamy: „Przepis ustawy o samorządzie terytorialnym nie wyjaśnia pojęcia „stali mieszkańcy uprawnieni do głosowania”. Jednakże ustawa Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików wojewódzkich, którą w tej sprawie trzeba się posiłkować określa to pojęcie. Zgodnie z art. 9 Ordynacji wyborczej przy ustalaniu stałego zamieszkania dla potrzeb ustawy stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego. Zgodnie z nim „miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu. O miejscu zamieszkania decydują występujące łącznie dwie przesłanki faktyczne: przebywanie
w znaczeniu fizycznym w określonej miejscowości i zamiar stałego pobytu.

W głosowaniu w Dunajku udział wzięły 53 osoby – za tym, by obecny sołtys pozostał głosowało 31 osób, przeciwko sołtysowi były 22. Jako obserwatorzy obecni byli radni: Antoni Banel, Tomasz Luto, Andrzej Pianka i Jan Steć oraz Zbigniew Mieruński, prezes Gołdapskiego Funduszu Lokalnego.

Zatem sołtys Gnacikowski pozostał. Chyba, że ktoś wybór oprotestuje, a wtedy, jak pokazuje życie, procedury mogą ciągnąć się miesiącami lub latami.


Aktualności

Powiązane artykuły

84 komentarzy do “Jak to Krzysztof z Krzysztofem w jednym stali domu

 1. olo

  Kto to jest Sztandera? Niech się nauczy czytać i zajmie się robotą, wiosna idzie w pole a nie do polityki i rządzenia!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. rozczarowani

  dwa Krzyśki zostali poróżnieni przez nieudolność i niekompetencję urzędników z szanownej Gminy Gołdap. Przywieźli na zebranie wiejskie prawnika, który „nie odrobił lekcji” tak jak jego koledzy z Urzędu Gminy. Wybrana komisja weryfikacyjno-skrótacyjna (diabli wiedzą jeszcze jaka), miała oceniać i zadecydować kto ma lub nie ma prawa do oddania głosu w pseudo tajnym głosowaniu. „Przejęła” ona obowiązki prawnicze i podjeła wspólnie z prowadzącymi zebranie decyzję o dopuszczeniu wszystkich wpisanych na listę do głosowania. To była pierwsza mądra decyzja…poza pozostawieniem obecnego sołtysa na stanowisku…HUUUURA!!!!!!…a o jego bojowo nastawionych poprzednikach i przeciwnikach nie wyrażamy komentarza, szkoda naszego cennego czasu, odfrunęli z zebrania z podkulonymi skrzydłami, grożąc: ja Wam jeszcze pakażu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. J-23

  ciekawy zarzut padł przeciwko sołtysowi że niby źle wpływa na to co kto ma siać na polu , no tak bo poprzednik siał tylko buraki i to mu się udzieliło .
  Piąte zdjęcie zatytułowałbym ” dajcie mi trochę władzy „

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. ziom

  To było głosowanie to co sie tam działo to masakra. Niee wiem co to było na poczatku miełi głosować wyłącznie mieszkańcy gminy Gołdap a potem to już ja niee wiem co tam się działo. Kto chciał mógł głosować osoba która nie mieszka w tej wiosce głosowały nawet osoby z gołdapi jak to takk?? Pytam się to ze ktoś tu mieszkał czy niee wiem jego babcia tu mieszkała to nie znaczy że może głosować. Mogł głosować każdy nawet osoba przejezdna.to nie bylo głosowanie tylko cyrk. Moim zdaniem powinno to głosowanie odbyc sie jeszcze raz ale tylko z MIESZKAŃCAMI TEJ WSI!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Głosowanie na odwołanie sołtysa to jedna wielka farsa. Pan sołtys wiedząc, że nie będzie miał poparcia w mieszkańcach sołectwa Dunajek to wezwał ludzi z Gołdapi , Olecka i Kowal Oleckich ,żeby go poparli .Nawet dziecko z AUTYZMEM , które nie mówi i nie pisze też miało prawo w głosowaniu bo jego ojciec się zaniego podpisał i skreślił kartkę do głosowania .Jak mogła Szanowna gmina dopuścić do takiej sytuacji. Następnym razem Wszyscy jedżmy do Dunajek głosować bo tam wszyscy mogą głosować.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. ojciec autysty

   Art.62 Konstytucji RP :
   1.obywatel Polski ma prawo udziału w referendum oraz prawo wybierania Prezydenta Rzeczypospolitej ,posłów , senatorów i przedstawicieli do organów samorządu terytorialnego , jeżeli najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat.
   2 .Prawo udziału w referendum oraz prawo wybierania nie przysługuje osobom , które prawomocnym orzeczeniem sądowym są ubezwłasnowolnione lub pozbawione praw publicznych albo wyborczych .
   Tak mówi największe prawo w Polsce . Te dziecko ma 19 lat i w tamtym roku głosował w Grabowie do Sejmu i Senatu [ sprawdź w Gminie } Syn podpisał się tak jak umiał a tak po za tym to wybory były tajne , twój teść źle cię poinformował co do trybu skreślania, podglądał i guzik podejrzał .
   następnym razem podczas glosowania weź wszystkie dokumenty dotyczące twojego stanu zdrowia fizycznego i psychicznego a najlepiej weź dokument który stwierdzi że nie jesteś chory na autyzm . Czepianie się osób skrzywdzonych przez los jest największą podłością i skurw…..stwem .wystawiłeś sobie dobrą ocenę w oczach mieszkańców , Gminy i wszystkich tych rodziców którzy mają dzieci niepełnosprawne .Przyjdzie czas że rodzice podziękują ci panie Krzysztofie Sz.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 6. ziom

  to prawda zgadzam sie z tym. To tylko nagrać i do smiechu warte można było wysłać to jedna wielka porażka a to co pisze osoba o ludziach niewiadomo z kąd to wyłacznie prawda jestem za. Tam mógł głosować kto chciał ktos z Warszawy by przyjechal i by głosował MASAKRA JEDNA WIELKA PORAŻKA

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. ona

  śmiechu warte te wybory . Ten pan Gnat to uparty zwierz ,ludzie z wioski go nie chcą
  to nazbierał se przyjaciół z innych gmin . Chyba obecny sołtys ma duże korzyści materialne ,że tak trzyma się tego stołka. Wiosko Dunajek broń się przed obecnym PANEM SOłTYSEM I JEGO PRZYDUPASAMI

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Amigo

   Przydupasa to ty chyba sobie już upatrzyłaś, a co na to małżonek ??? szczęśliwy i zadowolony .

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 8. CYKLOP

  jAK TO JEST Z AUTYZMEM? TO JEST CHOROBA POJAWIAJĄC SIE W MIARĘ ROZWIJANIA SIĘ DZIECKA…I NIE JEST TO WINA RODZICÓW ..DOCIEKLIWYCH ZAPRASZAM NA STRONĘ INTERNETOWA ………………..PISZĄC O AUTYZMIE PROSZĘ SKONFIGUROWAĆ SWÓJ MOZG NA(DEBILOSTWO) DEBILOSTWO W SAMEJ RZECZY TO JEST CHOROBA PSYCHICZNA O KTÓRA NIGDY NIE PSADZALISMY pan..Z ,S,,P,R,W,S,G,i,t,d…ALE JEST PEWNE ,WASZ ZESPOL GERIARTYCZNY POMYLIL KRATKI W GLOSOWANIU,DZIĘKI PANU FRYDRYHOWI Z KOMISJI ZE NIE UDAŁO SIE ZAGŁUSZYĆ GLOSOWANIA DZIĘKI ZA WOJSKOWY RYGOR…….A MALO BRAKOWAŁO!! no i do następnych wyborów(hołoto)

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. Ekolog

  Dla byłego sołtysa Krzysztofa Sz, gdy były potrzebne głosy aby wygrać dwa kolejne głosowania na sołtysa, to nie przeszkadzało mu czy ktoś nie mieszka, czy mieszka i potrafił ściągnąć ludzi z Olsztyna i wtedy się nikt nie pytał gdzie jest ich centrum życia. Charakterystyczne, iż motywem działania tego człowieka jest typowa wiejska zawiść wynikająca z braku wykształcenia, kompetencji w sprawowaniu jakichkolwiek funkcji samorządowych, konfliktowości oraz niskiej kultury osobistej. Reasumując, chcąc nawet piastować takie stanowisko jak wiejski sołtys, nie wystarczy same że ja chcę, a należy podobnie jak to zrobił nowy sołtys posiadać charyzmę do tego by przede wszystkim konsolidować społeczność wiejską, a mając w zanadrzu takie atuty jak skuteczność w działaniu. Należy również wspomnieć, iż zarzuty na podstawie których zamyślano odwołać i skompromitować Krzysztofa G, były kłamliwe, a człowiek które je między innymi kierował sam nie jest przykładem i łamie prawo – paląc stos folii w środku wsi. Pozdrowienia dla nowego- starego sołtysa:)

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. zainteresowany

  SZOK! PAN EKOLOG TO ZAPEWNE KOLEŚ SOŁTYSA KRZYSZTOFA G!
  SOŁTYS PRZED LATY BYŁ WŁAŚCICIELEM FIRMY TM DOM W GOŁDAPI, GDZIE ZAPOMNIAŁ ZAPLACIĆ PRACOWNIKOM ZA ICH PRACĘ! CI SAMI BUDOWALI W GODZINACH PRACY JEGO „IMPERIUM” W DUNAJKU.CHARYZMĘ TO ON MA ZAPEWNE- CZARUJĄC MIESZKANCÓW DUNAJKA!!!!!!lMIESZKAŃCY DUNAJKA- NIE DAJCIE SIĘ!CI PRZYJEZDNI TYLKO UMIEJĄ CZAROWAĆ! MACIE JUŻ STOWARZYSZENIE- Z PREZESEM kRZYSZTOFEM G!
  CZY POLSKIE PRAWO POZWALA NA PIASTOWANIE FUNKCJI SOŁTYSA OSOBIE Z WYROKIEM I CZY TAKA OSOBA MOŻE PODPISYWAĆ UMOWY NA DOTACJE UNIJNE?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. mazur

  Tu jest Polska a nie kresy wschodnie , tu obowiązuje polskie prawo a jak komuś się nie podoba niech wraca do Łukaszenki gasić jego zapał do władzy . a tak na marginesie to Krzysztof G. wcale nie jest prezesem stowarzyszenia , dotacje unijne to też wziął ale poprzednik na oborę ( ciekawe czy skończył się jego proces z wykonawcą ). Jestem ciekaw czy krzysztof sz.( piszę z małej litery bo na dużą on nie zasługuje ) jadąc do pożaru będzie poddawał głosowaniu kogo ratować w pierwszej kolejności , z tego co przeczytałem to większość osób z Dunajka miałaby problem szczególnie ci z Olsztyna Kowal Ol, Gołdapi nie wspominając autysty ktoremu najchętniej odebrałby wszystko nawet prawo do głosu.
  na koniec słowo do chodzi o te korzyści materialne , muszą być naprawdę niezłe skoro po roku krzysztof sz .przypomniał o nich ze łzą w oku i chce je odzyskać .
  A kto ma większych przydupasów to nawet szkoda słów . wszyscy widzą słyszą i czują . TU JEST POLSKA

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. X-MEN

  Trochę skruchy i pokory. ARMAGEDON -zbliża się!!!!! Zobaczymy ,komu bardziej żal Dupę ściśnie i w końcu się ocknie, że nie warto było fałszywie oskarżać i poniżać niewinnych LUDZI i rozsiewać ZŁO .NIE RADZĘ WAM, WY „MOCARZE” BO,Z PANEM BOGIEM -NIE WYGRACIE!!! OPAMIĘTAJCIE SIĘ!-PÓKI JESZCZE MOŻECIE!!!. Z CAŁEGO serca WAM WSZYSTKIM I DLA WASZEGO PODŻEGACZA SZT. -ŻYCZĘ. A sio……………….!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. szatan

   A ty to chto???????????????? szeptucha , czorta do ciebie wysyłam DEHAELEM a bożą to ty nikogo nie strasz – sama zacznij się bać.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 13. PO

  heja!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. PIS

   siema!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Ruch Palikota

    A my świńskie ryje czekamy kiedy wasza watach będzie miała obowiązek noszenia czarnej sukienki z trzydziestoma trzema guziczkami jako strój galowy-kochamy was po swojemu.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. PJN

     Nam to straszna tragedia nastała,od koryyyta nas odrzucili a my kwiczym z głodu i siły nie starcza aby uścisnąć JarKA w przeprosinach tylko ślozy nam pokapują i nie możym powrócić do matecznika.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
  2. Zyta

   Bracie z PO- my jesteśmy z jednego pnia tylko ty jesteś z lewej gałęzi nara.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. SLD

    M y czerwoni pozdrawiamy PO i PiS, naschladano.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. PSL

     Witajcie!!! obecni, byli i przyszli koalicjanci do zobaczyska na Wiejskiej prowincja nas nie interesi .

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
    2. Wyborca

     My PIS przyjmujemy wasze pozdrowienia i czekamy kiedy zzieleniejecie.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. PSL

      Wy piSiory to kury szczać gnać a nie polityką się zajmować- zielona koniczynka 120 lat.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     2. Wyborca

      PSL jeżeli cytujecie męża stanu , Naczelnika Państwa i premiera Polski Józefa Piłsudskiego to czyńcie to poprawnie. A cytat ten brzmi :Wam kury szczać prowadzać panowie,a nie politykę robić. ”
      To powiedzenie pasuje do waszych PSL-owskich zachowań.Poprzednio we współpracy z PZPR,potem SLD a obecnie za stanowiska sprzedaleście Platformie polską wieś..Po drodze była „Nocna zmiana”

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     3. Wyborca

      Wpis o treści : My PIS przyjmujemy wasze pozdrowienia i czekamy kiedy zzieleniejecie- dotyczy wpisu SLD a nie PSL.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     4. Wyborca

      Koleżanki i Koledzy z PSL nie fałszujcie historii. W/g mojej wiedzy Stronnictwo Ludowe powstało 28 lipca 1895 r tj,prawie 117 lat temu (nie 120)jak piszecie.
      Skoro utożsamiacie z PSL to dlą poszeżenia wiedzy na ten temat polecam opracowanie pt. Polski ruch ludowy na przełomie XIX i XX wieku

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
 14. x-men

  Trochę skruchy i pokory.ARMAGEDON-zbliża się! Zobaczymy ,komu żal bardziej tyłek ściśnie i trzeba będzie ponieść konsekwencje za fałszywe oskarżanie i poniżanie nie winnych LUDZI. RADZĘ WAM wy „MOCARZE” opamiętajcie się! -bo z PANEM BOGIEM nie wygracie. Może , ktoś z WAS w końcu ocknie się. Z całego serca WAM i dla WASZEGO podżegacza -ŻYCZĘ. „KTO MIECZEM WOJUJE OD MIECZA GINIE”

  !

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 15. Vip

  Dziwią mnie ludzie, którzy są nadal zapatrzeni w Panu Gnacikowskim. Nie wiem jak można być takim chamskim człowiekiem, ale niektórzy będą jeszcze gorzko płakać.A wracając do zebrania to była naprawdę porażka, nie rozumiem dlaczego było tylu ludzi, których mieszkańcy Dunajka nigdy na oczy nie widzieli.Moim zdaniem sołtys powinien jednoczyć wieś, a nie ją bardziej kłócić. Naprawdę współczuje mieszkańcom Dunajka, że mają takiego sołtysa!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 16. CYKLOP

  A ta PANI Z,,,,,CO JEST NAJBARDZIEJ ZAANGAZOWANA BY BYC NOWYM SOLTYSEM DUNAJKA.CZY CZASEM NIE ZAPOMNIALA O CIAZACYCH NA NIEJ SPRAWACH SADOWYCH JAK np. SKLADANIU FALSZYWYCH ZEZNAN???…..i mleko sie wylalo,!!!NO NIE PANIE DAWNY soltysie?A OBECNIE PAN nikt!!!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 17. aa

  po co tyle pisać chodźcie lepiej i zrazu napijemy sie aranżadu

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Smakosz

   A może byśmy się wszyscy spotkali przy <>zakopali topory i siwuchy parę wiader wycedzili i było by po konflikcie – jestem za.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Smakosz

    UZUPEŁNIAM nazwę między znakiem większości a mniejszości??/

    tym miejscem do spotkania niech będzie przepiękny GANEK ,pozdrawiam wszystkich smakoszy siwuchy ,

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 18. OBSERWATOR

  Ludzie po co czepiacie Krzyśka Sz . On BOGA DUCHA WINNY.Co wy czepiacie jego
  obory. Lepiej zapytajcie obecnego sołtysa dlaczego zrzekł się śmiesznego tartaku w
  zamian za wolność( TEN PAN WIE O CO CHODZI ). jak mało panie Krzysiu G. to ja mogę dopisać a wtedy opadnie panu kopara.Pozdrawiam pana doradce co chore dziecko włokiem ciągnie na wybory( WSTYD a zresztą ty nie masz wstydu ) …..

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. rzekomy doradca

   dzięki za pozdrowienia
   włokiem to ty przyciągnąłeś społeczność geriatryczną , co żal za dupę ściska że osoba niepełnosprawna ma takie same prawa jak ty kołku , jak w prosty sposób wychodzi tolerancja osób które miałyby reprezentować wieś i jej interesy

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. CYKLOP

   NO odpisz cwelu>>>>>

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Winiczek

    Cyklop coś ty taki w wyrywny.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 19. Sztandera Krzysztof

  Miałem nie pisać jednak pojawiło się tyle kłamliwych komentarzy. Z reguły jestem cierpliwym człowiekiem i nie mam zamiaru zniżać się do poziomu upodlenia niektórych ,,osób”. Celowo napisałem w cudzysłowie bo nie wiem czy można was zaliczyć do kategorii ludzi. Pierwsza sprawa to chciałem zwrócić uwagę dla autora tekstu Pana Słapika. Człowiek z takimi osiągnięciami, który jak pamiętam wydał między innymi tomik z podroży po Mongolii, już na samym początku artykułu kłamie. Ciekawe czy pisze prawdę w swoich książkach. Trzeba było poprosić przewodniczącego zebrania o pokazanie pisma i listy z podpisami, a z pewnością zauważył by Pan, że na czele listy jest zupełnie inna osoba. Moje nazwisko jest dopiero na szóstej pozycji i to tylko dlatego, że mieszkam po sąsiedzku. Bardzo nie ładnie panie Mirosławie!!! Druga sprawa do Grzegorza Z. ojca tego autystycznego chłopaka, zapewniam przykro jest mi, że taka choroba dotknęła Szymona, jednak żal mi go dwukrotnie. Pierwszy raz z powodu tej choroby, a drugi z powodu rodziców jacy mu się przytrafili. Wykorzystujecie jego nieszczęście do tak nikczemnych spraw. Żerujecie na nieszczęściu własnego syna.Na komputerze syna, który miał mu służyć do jego edukacji i terapii wypisujesz bzdury na mój temat. Powielasz kłamstwa sołtysa, które zostały zawarte w Planie Odnowy Wsi Dunajek. Jeżeli chodzi o dotacje Unijne, które rzekomo wziąłem na oborę to jest kłamstwo, bo oborę wybudowałem za pieniądze z kredytu. Dotację unijną pozyskałem na zakup maszyn. Każdy kto umie napisać wniosek i spełniał warunki mógł starać się o takie dotacje. Dodam jeszcze do twojej informacji to mam podpisaną umowę na kolejną dotację. Czas byś to ty nauczył się czytać tablice informacyjne. Również dodam do twojej informacji to że wygrałem z wykonawcą obory, i to całkiem nie małą sumkę. No i teraz żal tobie i innym twego rodzaju dupę ściska. No i dopiero widać kto jest człowiekiem sukcesu. Co do pozostałych pseudo poetów to wierzcie mi że naprawdę szkoda dla was mojego czasu wolę go sobie znacznie przyjemniej spożytkować. Pozdrawiam wszystkich pozostałych.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 20. Pablo

  Nie chcę wszystkich katować i przytaczać tu fragmentów tzw. komentarza, który wydalił z siebie powyżej pan Sztandera. Powiem krótko: ci co „toto” przeczytali łatwo już teraz mogą wyrobić sobie pogląd co do jego intelektu. Ten sposób wyrażania się, te błędy językowe, ta (niestety) pogarda dla wielu ludzi, w tym dla bezstronnego dziennikarza!!!.
  Nie mam słów.
  Ps. A sprawy (zaszłości) jednego i drugiego sołtysa należałoby rzeczywiście wyświetlić, ale uczciwie, po obu stronach.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 21. abc

  Niedługo rekolekcje czas na spowiedź 8 przykazanie brzmi nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 22. Grzegorz Z

  Po raz kolejny popisałeś się swoją nietolerancją do mego syna ( a co za tym idzie to do wszystkich osób niepełnosprawnych ). Jak można pisać że wykorzystuję jego nieszczęście przyprowadzając go na wybory , chłopie to jest jego NAJWIĘKSZE i NAJŚWIĘTSZE PRAWO które ma i z którego może korzystać a moim obowiązkiem jest chronić jego praw i robić wszystko żeby był traktowany jak każdy inny pomimo jego niepełnosprawności . Przychodząc z nim na obojętnie jakie wybory pokazuję wszystkim że ma swoje prawa , że nie zamykam go w domu czy w jakimś zakładzie (jak to robią niektórzy) i nie wstydzę się jego bo jak można wstydzić się swego dziecka. Współczuję wszystkim tym którzy wypisują cyt. „chore dziecko ciągnie włokiem ” , bo nie wiedzą co piszą , wszystkim z nich życzę aby w przyszłości ich dzieci miały w rodzinie kogoś z autyzmem lub inną niepełnosprawnością i wtedy mogę z nimi porozmawiać . KOCHAM Szymka takim jakim jest i nie zamieniłbym go na żadne inne dziecko pomimo jego ułomności i czasem dziwnych zachowań .
  To że Szymon stał się obiektem do takich komentarzy zasługuje na najwyższą pogardę . Fakt jest taki i nie ukrywam tego że nie nigdy cię nie lubiłem i zdania nie zmienię chyba że zmienisz swój stosunek do świata i czepiaj się mnie a nie Szymona , jesteś tak samo rodzicem i na pewno nie pozwoliłbyś aby ktoś szargał imieniem twego dziecka. Rodzina jest rzeczą świętą i wszyscy zastanówmy się co możemy osiągnąć przez takie pieniactwo . pozdrawiam

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 23. CYKLOP

  Obore pobudowal ale sasiadow to ma tolerancyjnych Chodzi mi o zapachy …………Ale to jest zapach swojski taki jak ostatnio w remizie nawet nie pomoglo otwieranie okien….LUDZIE UMYJCIE SIE OD CZASU DO CZASU……

  W Biedronce i Tesko jest duzy wybor srodkow czystosci …A moze z unijnych doplat uszczknac troszke i zrobic sobie dobrze robiac kapiel ,czy wiecie moi kochani jak sie potem czlowiek czuje?SPROBUJCIE bo do WIELKANOCY jeszcze daleko…..

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 24. A TO CIEKAWE CIEKAWE CO TY WYPISUJESZ CYKLOPIE. JA NIE PAMIĘTAM ŻEBYM MIAŁA JAKIEŚ SPRAWY SĄDOWE . CHYBA ŻE OPISUJESZ SPRAWE KTÓRĄ WCZORAJ MIAŁAM W SĄDZIE APELACYJNY Z MOJĄ SĄSIADKĄ I JĄ WYGRAŁAM!!!!!!!!!!! BO JA NIE MAM ŻADNYCH WYROKÓW W ZAWIESZENIU ZA SKŁADANIE FAŁSZYWYCH ZEZNAŃ itd. PEWNIE SAM MASZ JAKIŚ WYROKI W ZAWIESZENIU A CZEPIASZ SIĘ NIEWINNYCH LUDZI , WIĘC SIĘ ZASTANÓW SIĘ CO WYPISUJESZ .

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. CYKLOP

   NO i wszystko wiemy…..DZIEKI.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 25. Gołdapianka

  Ludzi opamiętajcie się !!! Dlaczego rzucacie obelgami w kierunku Pana Krzysztofa Sztandery?? W człowieka uczciwego, porządnego, ciężko pracującego na swój dobytek. Który stara się zawsze pomóc mieszkańcom. Nawet w ramach rewanżu nie powinniście go tak z błotem mieszać. Pan Sztandera jest człowiekiem mieszkającym od dziecka w tej wiosce i dobrze zna wszystkich i pomaga bez względu czy jest z kimś w konflikcie czy nie. A Pan Gnacikowski mieszka od nie dawna i jego największymi wyczynami w tej wsi jest skłócenie mieszkańców i nasyłanie na nich straży miejskiej (żenada po prost). Częste wizyty policji to pewnie też jego zasługa. Czy taki człowiek może być na stanowisku sołtysa gdzie zamiast godzić ludzi i starać się im pomóc, patrzy tylko na to gdzie komuś policje nasłać i gdzie jeszcze namieszać. Może sobie stawiać przy nazwisku magister, inżynier i inne tytuły, ale nie pomogą mu w tym by mieć do niego chociaż trochę szacunku.
  A co do wyborów to brawa dla Gminy widać teraz że nieodpowiedni ludzie na stanowiskach. Kto to widział żeby Urzędnicy w obecności prawnika łamali prawo po prostu ręce opadają. Mam nadzieję że mieszkańcy przejrzą na oczy i zobaczą kim tak naprawdę jest Pan Gnacikowski.
  A na koniec mogę tylko powiedzieć że obecny sołtys nie dorasta do pięt Panu Sztanderze nawet jeśli nie ma magistra, ale widać że człowiek ma głowę na karku.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 26. obiektywny

  Szanowna pani Gołdapianko, szacunek należy mieć dla każdego człowieka bez względu na różnicę poglądów i nie tylko dla jednej osoby jak pani by chciała.

  Natomiast dobrze by było gdyby pan Krzysztof Sztandera swojemu sąsiadowi ( przy zakręcie} chociaż doradził lub zmobilizował do poprawienia estetyki tej nieruchomości i nie musi pomagać fizycznie, pozdrawiam.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 27. gość

  Panie Sztandera, pan nie jest od zaliczania lub nie do kategorii ludzi. Odnoszę się oczywiście do pana komentarza. Gatunek ludzki ,to gatunek ludzki. To zostało zdefiniowane przez naukowców. Szanowni Państwo,dziwi mnie jak tak małe społeczeństwo mogą poróżnić niedomówienia między dwoma osobami dążącymi do objęcia jednego stołka. A może warto zastanowić się nad „gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta…”

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 28. Kaszub błotny

  Pozdrawiam mieszkańców Warami i Mazur a szczególnie Dunaj ka również tych napływowych -jak mówią Ślązacy gorali.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 29. Szeptucha

  Gość napisał: „A może warto zastanowić się nad „gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta…”
  Słusznie! Banel na sołtysa! Nieźle mieszał!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Siudym

   Proponuje na burmistrza !!!!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 30. Krzysztof Gnacikowski

  NIGDY dotąd nie dokonywałem wpisów na tego typy forach. Zwykle też nie czytuję komentarzy. W tym przypadku , gdy sprawa tak personalnie mnie dotyczy postanowiłem zrobić odstępstwo od zasady, z tego też powodu i z powodu zasad jakimi się w życiu kieruję- czynię ten wpis pod swoim nazwiskiem.
  Zwracam się do tych wszystkich którzy od dawna „lepiej ” znają mój życiorys odemnie samego – TYLKO WAM SIĘ WYDAJE ,ŻE COŚ WIECIE, kłamstwa i obelgi wypowiedziane nawet dziesięć razy nie stają się prawdą. Mogę z KAŻDYM rozmawiać na każdy temat – pod warunkiem ,że twarz w twarz , oko w oko i na argumenty i FAKTY. Anonimowe polemiki z tymi co znają kogoś kto podobno słyszał, że …. nie mają sensu i nie będę się do nich zniżał. Jeśli ktoś ma mi coś do powiedzenia lub wyjaśnienia – to zapraszam do rozmowy , ale tylko we wskazanej wyżej konwencji !!!! Wszystkie inne formy, w tym próby znieważania , obelgi, kłamstwa – ignoruję i nigdy na nie nie odpowiem !!!
  Tyczy się to także autorów wniosku o odwołąnie mnie z fukcji sołtysa !!
  A co do wyborów – to demokracja ma swoje prawa , bez względu czy się wszystkim podobają czy nie, i czy prawa te i ich rozstrzygniecia akurat komuś sprzyjają czy nie. Trzeba też umieć wygrywać i przegrywać. Proszę wszystkich o zaprzestanie tej „bratobójczej” polemiki – to do niczego nie prowadzi !!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 31. Sztandera Krzysztof

  Panie Gnacikowski , napisał żeby zaprzestać ,,bratobójczej polemiki’’ , jednak chciałem zauważyć to Pan ze swoim kumplem Grzegorzem Złotorzyńskim zaczął tą nagonkę na moją osobę. Chcieliście z zniszczyć moją dobrą opinię. Fakt, że nie mam wyższego wykształcenia jak Pan i może czasem popełniam błędy językowe, jednak człowiek uczy się całe życie. Niektórzy , mimo ciężkich doświadczeń życiowych, niczego się nie nauczyli a swoją gorycz próbują przelać na innych. Pisze Pan piękne słowa jednak widzę, że ma Pan amnezję. Zapomnieliście jak wichura zwaliła wam drzewo na mieszkanie, to ja mimo braku odpowiednich zabezpieczeń usuwałem to drzewo, gdyż nie pozwoliłem ryzykować innym strażakom, Pańska żona podpaliła trawę w pobliżu własnych zabudowań i ogień dochodził już do waszego lasu to ja pierwszy gasiłem nie zgłaszając nawet na Komendę PSP, by Państwo nie ponieśli konsekwencji za ten czyn. U Złotorzynskiego zapaliła się sadza w kominie pojechałem własnym samochodem by sprawdzić co się dzieje a to tylko z braku czyszczenia komina. Wreszcie gdy dwukrotnie u rodziny G…. paliło się też w kominie również osobiście wchodziłem na dach by przytłumić ogień. W końcu gdy w rodzinie T.. paliła się obora również pierwszy pojechałem gasić, mimo konfliktu z ta rodziną i to nie z mojej winy. Gdy paliła się stodoła u Korenkiewicza i było poważne zagrożenie mieszkania nikt z najbliższych sąsiadów nie raczył zjawić się by udzielić pomocy. Pewnie baliście się piorunów. Niektórzy nawet myśleli, że pali się u sąsiada dalej, tylko czy on też nie zasługuje na pomocy? ,, STRAŻAK IDZIE TAM SKĄD INNI UCIEKAJĄ’’ Pełniąc funkcję sołtysa słysząc głosy nie zadowolenia wobec mojej osoby postanowiłem po prostu ustąpić drugiemu miejsca, jednak widzę że był to mój największy błąd. Pewnie myślicie. Że chcę być znowu sołtysem, jednak wszystkich zapewniam . że nie jestem tym zainteresowany. Pan gdyby miał odrobinę honoru sam powinien ustąpić by zapanował spokój we wsi . Pozdrowienia .

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 32. życzliwy

  Sztandera ,a ty masz prawdopodobnie według ciebie największe gospodarstwo i jak pytano ciebie , czy mógł byś pomóc nam przy budowie przystanku to twierdziłeś że nie masz czasu bo masz tyle pracy, a po raz drugi jak cię pytano,czy jednak nam pomożesz: to odpowiedziałeś dosłownie „nie jestem JELENIEM ha..ha….gmina ma to robić”. To weż się ty lepiej do tej że pracy. Rusz te swoje dupsko i zrób porządek wokół swego gospodarstwa od razu przejdą ci różne głupoty. Ty nie winny w niczym dzieciaku!!!!!!!!!!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 33. Grzegorz Złotorzyński

  Panie Gnaclkowski ,po wypowiedzi Pana Sztandery dowiedziałem się że jestem Pańskim kumplem , nie wiem co o tym sądzić ponieważ zawsze uważałem że jesteśmy sąsiadami , nie przypominam sobie również żebyśmy pili ” brudzia ” chyba że coś przeoczyłem . Musimy spotykać się i wyjaśnić ta kwestię chyba że źle oceniam moc internetu i takie sprawy jak kumplowanie się dostaje się razem w pakiecie od operatora sieci .pozdrawiam

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 34. Murzyn

  Zablokujcie już te komentarze, bo to nie ma sensu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Biały

   Rubta co chce ta mi to wisi i powiewa ,pozdrawiam.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 35. CYKLOP

  Panie sztandera!!!jak widzimy jest pan bohaterem wcielonym supermenem,ratujacym biednych ludzi ..Jak wiemy straz pozarna to OSP.to jest druzyna, a druzyna to jest zespol ludzi.A pan?a pan wszystko robil i robi sam !JAK TO JEST MOZLIWE????……….Jeden czlowiek ,a tyle moze,,!WIE pAN co oznacza slowo (NARCYZ)….biedny czlowieku zmien lekarza/.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 36. Nazar

  Większość komentarza „rozczarowanego” jest całkiem do rzeczy, ale fragment: „dwa Krzyśki zostali poróżnieni przez nieudolność i niekompetencję urzędników z szanownej Gminy Gołdap” jest niestety niezbyt uczciwy i niezbyt odpowiadający prawdzie. Bo co, przed tym spotkaniem to „dwa Krzyśki” się kochali?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 37. Nazar

  Cyt. ” Zapomnieliście jak wichura zwaliła wam drzewo na mieszkanie, to ja mimo braku odpowiednich zabezpieczeń usuwałem to drzewo, gdyż nie pozwoliłem ryzykować innym strażakom, Pańska żona podpaliła trawę w pobliżu własnych zabudowań i ogień dochodził już do waszego lasu to ja pierwszy gasiłem nie zgłaszając nawet na Komendę PSP, by Państwo nie ponieśli konsekwencji za ten czyn. U Złotorzynskiego zapaliła się sadza w kominie pojechałem własnym samochodem by sprawdzić co się dzieje a to tylko z braku czyszczenia komina. Wreszcie gdy dwukrotnie u rodziny G…. paliło się też w kominie również osobiście wchodziłem na dach by przytłumić ogień. W końcu gdy w rodzinie T.. paliła się obora również pierwszy pojechałem gasić, mimo konfliktu z ta rodziną i to nie z mojej winy. Gdy paliła się stodoła u Korenkiewicza i było poważne zagrożenie mieszkania nikt z najbliższych sąsiadów nie raczył zjawić się by udzielić pomocy. Pewnie baliście się piorunów. Niektórzy nawet myśleli, że pali się u sąsiada dalej, tylko czy on też nie zasługuje na pomocy?”

  Nie wiedziałem, panie Sztandera, naprawdę nie wiedziałem. I gdyby pan tego nie napisał to nikt by o tym nie wiedział. Oj, jak dobrze, że pan ludzi uświadomił. To pan bohater jesteś. To ja teraz już będę pana wszędzie chwalił. Bo ja myślałem, że pan byle kto a pan… znamienity człowiek się okazał.
  Bo kiedyś to ja myślałem, że takie są po prostu zadania strażaka, ze strażak od tego jest. Tak jak nauczyciel od uczenia, weterynarz od świń i owiec a hydraulik od rury pod zlewem. Ale widzę, że nie. Teraz jak strażak wlezie na dach albo zgasi trawę to należy o tym trąbić wkoło bo jest to akt bohaterstwa i nadzwyczajnego zachowania. Otworzył mi pan oczy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 38. Kuba

  Niniejsze spostrzeżenia kieruję do panów Gnacikowskiego i Sztandery z Dunajek oraz ich otoczenia. Znam panów tylko ze strony internetowej.
  Przeczytałem wszystkie komentarze na Gołdap,org.pl dotyczace tego historycznego zebrania.. W bezposredniej dyskusji między panami emocje wzięły górę . Jak wiadomo złość jest złym doradcą. Z dyskusji internetowej wynika , że dzieli was wiele.Ale na szczęście jeszcze więcej łaczy. Łączy miejsce zamieszkania.wspólni znajomi , identyczne imiona a zatem macie wspólnego patrona św. Krzysztofa.Jednego z najbardziej popularnych świętych Wschodu i Zachodu..Patrona podróżujących i kierowców.Wzywa się jego pomocy w czasie burzy , zarazy i tp..
  A zatem czas panowie na refleksję , opamiętanie i zgodę . Pora ku temu odpowiednia.Wielki post i rekolekcje to sprzyjający okres pojednania..
  Pozostaje kwestia kto pierwszy powinien wyciągnąć rękę do zgody ?
  Pozwólcie ,że przytoczę na tą okoliczność , powiedzenie mojej mamy która umierając miała 100 lat. Rękę do zgody pierwszy wyciąga mądrzejszy.
  Pozdrawiam obie strony sporu,
  Pamiętajcie , iż urzednicy do wso przyjechali i wyjechali a wy w tym środowisku musicie żyć, Jeżeli nie razem to obok siebie. O wiele przyjemniej żyje się w zgodzie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 39. CYKLOP

  Kubo przyjedz i pomieszkaj chwile w tych zadzumionych nienawiscia Dunajkach.A najbardziej zawzieci sa ci co wlasnie wierza w takich roznych swietych Krzysztofow i wtedy zmieni Pan zdanie..poizdrawiam

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Kuba

   Szanowny panie cyklopie !
   Dziękuję za pozdrowienia i zaproszenie do Dunajek . Z przyczyn oczywistych z zaproszenia nie skorzystam ale życzę mieszkańcom wszystkiego co najlepsze.Dunajki znam bardzo dobrze. W latach 1955 – 1976 pracowałem w firmie spełniającej rolę służebną dla mieszkańców wsi.Często spotykaliśmy się , zarówno na zebraniach i szkoleniach wiejskich jak i w urzędzie.
   W tamtych czasach Dunajki nie były „zadżumione” a mieszkańcy pomagali sobie nawzajem.
   Nie rozumiem pańskiego powiedzenia ” zadżumionych nienawiścią ” albo wierzący w takich różnych świętych „.
   Co ma wspólnego dżuma z nienawiścia ?. Są to inne jednostki chorobowe.
   W sprawach wiery – jesli ktoś jest wierzący to wierzy w Boga, a święci mogą być wzorem do naśladowania. Jeżeli chodzi o dżumę to jest to choroba zarówno ludzi jak i zwierząt. Do zakażenia dochodzi zwykle w wyniku ukąszenia przez pchły.Do zwalczania pcheł polecam środek o nazwie Black Jack bomba zamgławiająca.
   Kąńcząc panie cyklopie zdania nie zmieniam ,ponieważ wyznaję sprawdzoną zasadę – Zgoda buduje a niezgoda rujnuje.
   Wy Kargule i Pawlaki jesteście na siebie skazani i musicie się z tym i ze sobą pogodzić.Im szybciej to nastąpi tym lepiej,
   Pozdrawiam wszystkich i życzę Wesołych Swiąt Wielkanocnych.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. CYKLOP

    NO to kolego Kubo jestesmy w domu tamte lata dobrze pamietam, ..Byc moze jestem starszy od kolegi ,ale cos sie koledze pomylilo .Sluzebnosc w tamtych niedawnych czasach to byly kolchozy ,potem PGR.y w koncu kolka rolnicze,jak tez wiejskie osrodki zdrowia {CZY BYLES KOLEGO akuszerka}Ja mysle ze BOG istnieje,ale nie wierze w tych wszystkich swietych ludzka reka wyznaczonych to jest dla mnie kompromitacja chrzescijanstwa ..I jeszcze jedno wszyscy jestesmy Kargulami i Pawlakami ,bo wszyscy pochodzimy ze wsi ,Tak bylo z twoim pratoplasta moj drogi Kubo..Zdrowka zycze!!!!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Kuba

     Cyklopie całkowite pudło. Nie pracowałem w żadnej z wymienionych firm , moja firma miała siedzibę w Gołdapi (ale nie ma to żadnego znaczenia). Dla pożądku należy podać, iz w Polsce nie było kołchozów a spółdzielnie produkcyjne.. Jeśli chcesz wiedzieć to moimy protoplastami są : Adam i Ewa . Jeśli chodzi o wiarę to twoja sprawa.Jedni wierzą w Boga a inni w Belzebuba . Pisząc o Kargulach i Pawlakach nie brałęm miejsca pochodzenia (wieś,miasto) ale upór i zawziętość.
     Pozdrawiam..

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. CYKLOP

      Myslalem Kubo ze znalazlem jednego madrego czlowieka a tu klapa !!Adam iEwa i jak mysle jablko + waz oto cala otoczka pana wierzen..A propo jestem z Goldapi i wiem ze byl jeszcze POM i GS , a moze Kolka Rolnicze oraz oczywiscie agronom…CZY trafilem?Kolchozy byly ale przeksztalcono je wkrotce w Spoldzielnie Produkcyjne..A tak przy okazji to mnostwo tzw.Pawlakow jest w miastach ,blokowiskach,gdzie wyjechali w poszukiwaniu tzw. Karguli..A PAN PANIE KUBO ,TEZ TAK ZROBIL????pozdrawiam

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     2. Kuba

      Szanowny cyklopie, znowu pudło. Nie trafiłeś,ale nie mam o to pretensji. Każdy ma inną metodę kojarzenia faktów.Niektórzy mają z tym trudności. Nie utożsamiam się ani z Kargulem ani z Pawlakiem chociaż badzo lubię oglądać film „Sami swoi „Bardzo dobra obsada aktorska. W dalszym ciągu poglądu nie zmieniam.,ale szanuję osoby mające inne poglądy.
      Jeżeli ktoś zgadza się z twórcą teorii ewolucji Karolem Darwinem i jego dziełem o powstawaniu gatunków poprzez transmutację , tzn. że jego protoplastą jest małpa , ma do tego prawo. Ja pozostaję przy swoim. Słaby z pana detektyw.Powodzenia JK

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
   2. Kargul

    Panie kochanieńki Kubusiu, my to bombardowali pchły AZOTOKSEM ,działa do dzisiaj .

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  2. Kuba

   Dlaczego nie wyemitowano mojego komentarza.Czy szanowna redakcja może wyjaśnić ?.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 40. studentka

  jestem studentką administracji publicznej otrzymałam zadanie opisania Waszej Gminy ale wolałabym pisać o czymś innym waśnie to kiepski temat

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. ZIUK

   A ja jestem doktór nauk, a w zasadzie mniej do doktór więcej nałóg, pozdrawiam przyszłą panią magister.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 41. hej

  LUDZIE ,CO WY WYPRAWIACIE ?

  Zostawcie ten internet bo tylko zaśmiecacie go a może to z drugiej strony dowiem się ciekawych rzecz (całe życiorysy co poniektórych ,kto śmierdzi itd,itd).

  Podpowiem tak : macie świetlice ,każdy bierze litra , wypijacie po pół literka bierzecie się za klapy ( silniejszy wygrywa ),kto jest na siłach wypija dalej idzie do domu. Następnego dnia spotykamy się pokazujemy swoje obrażenia ciała , pijemy tylko po pół litra ale pamiętajcie RZĄDZĄ WYGRANI!!!!!!!!!!

  Jeśli nie wierzycie że to poskutkuje to macie receptę we wsi Wie…… u Państwa K……. . POZDRAWIAM

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 42. hej

  WYPOWIEDZ kRZYSZTOFA szTANDERY CYT: „’ Pełniąc funkcję sołtysa słysząc głosy nie zadowolenia wobec mojej osoby postanowiłem po prostu ustąpić drugiemu miejsca, jednak widzę że był to mój największy błąd ” a ja myślę że największym błędem było to że się urodziłeś.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 43. CYKLOP

  ALE CISZA……WSZYSCY U SPOWIEDZI!Ale poczekajmy kilka dni kiedy znowu nagrzeszymy ,a kaplan nam uszne grzeszki anuluje i my katolicy jak na to przystalo zaczniemy swoje harce w osmieszaniu swoich bliznich ,donoszeniu itp.Bo przeciez znowu zostaniemy rozgrzeszeni i tak w kolko….LUDZIE KATOLICY !!!!!a gdzie jest w tym wszystkim BOG ?u was go na pewno nie ma….A to jest straszne …………..

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 44. Nikt

  A wracając do autyzmu to dajcie temu chłopakowi spokój ma prawo to niech głosuje. Tylko, że na autyzm jest chora większość z was bo nikt o zdrowych zmysłach nie wybrał by Gnacikowskiego na sołtysa.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 45. Franek

  Cyklopie jednooki pobiegałeś po róznych stronach internetowych i wróciłeś na stare miejsce.Z tego co napisałeś wyżej nijak nie mogę dojść o co chodzi.Piszesz o harcach w ośmieszaniu , donoszeniu na bliżnich , rozgrzeszeniu i tp.
  Coś mnie się wydaje , że masz poważne wyrzuty sumienia. Lepiej się opamiętać nawet póżno niż wcale.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. CYKLOP

   Znalem kiedys Franka !(byl idiota)

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Franek

    Tak przypuszczałem. Z ładowaczem obornika nie da się poważnie dyskutować.Zegnam.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. Ziutek

    A ja kochałem FRANIE ,była przecudnej urody j.w. 5861 Babie Doły.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. snop

     Dobra byla Frania ,seksi…Oczywiscie kiedy prala!!!!!!

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. ORczyk

      A ja wolę Franie ,Manię ,Józię i po co mi wagina och, ach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
 46. Tania

  A mój Franek to bardziej kocha kozy niż MniE pA.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 47. Kaczan

  Ty masz na imię Tania,czy ty tanio bierzesz.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 48. Kuba

  Szanowni komentatorzy widzę ,że dyskusja zeszła poniżej normy, Z uwagi na szacunek dla Redakcji Gołdap . org wyłaczam się z tej dyskusji. Zegnam I

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 49. EWA

  Kubo kochanieńki nie opuszczaj nas ,ty jesteś całą naszą nadzieją i oknem na świat.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...