Aktualne i ważne nie tylko tego dnia

biblioteka_lekcja_8

biblioteka_lekcja_8Biblioteka Publiczna w Gołdapi przyłączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu organizując z młodzieżą szereg zajęć. Spotkania zorganizowane zostały przy współpracy z miejscowymi szkołami podstawowymi. Uczestniczyło w nich ponad 180 uczniów.

Między innymi zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne o bezpiecznym korzystaniu z Internetu z grupami uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3. W ramach tych zajęć dzieci utworzyły 10 zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.
Gościem biblioteki była asp. Marta Andruczyk z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi, która uświadamiała młodym komputerowcom co tak naprawdę czyha na nich w sieci – udział w spotkaniu wzięły grupy ze Szkoły Podstawowej nr 1.
Główne problemy poruszane podczas zajęć to: cyberprzemoc (jak uniknąć nękania lub szantażowania przy użyciu Internetu); kontakty online – jak bezpiecznie zawierać znajomości w Internecie; ochrona prywatności – o możliwych konsekwencjach umieszczania w Internecie zbyt wielu informacji na swój temat; piractwo w Sieci; poszanowanie własności intelektualnej i uzależnienie od Internetu.
Wszystkie zajęcia odbyły się w Bibliotece Publicznej, ponieważ placówka dysponuje ponad 35 komputerami z dostępem do Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. Głównym partnerem DBI 2012 jest Fundacja Orange. (AP)

Fot. Agnieszka Pietrewicz


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Aktualne i ważne nie tylko tego dnia

  1. ciekawy

    kazali, to przyszły dzieci

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...