Wstęgę przecięła mała Martynka

kozaki_swietlica_24

kozaki_swietlica_24Najczęściej świetlice wiejskie powstają na zasadzie adaptacji. Na pewno w gminie Gołdap wyjątkiem jest ta, którą w środę otwarto w Kozakach. Wstęgę jak zwykle przecinali przedstawiciele władz samorządowych (także wojewódzkich) ale i tu był wyjątek, bo ostatnie cięcie wykonała kilkuletnia Martynka.

 

Obiekt kosztował około miliona złotych, z czego połowę dał Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego (toteż obecny był też marszałek Jarosław Słoma). Dofinansowała Gmina Gołdap, choć niezwykle ważne było zaangażowanie sołtysa Jana Brzozowskiego i byłej radnej Janiny Pietrewicz. Inwestycję wspierał, mieszkaniec Kozak, starosta Andrzej Ciołek.

Spotkanie prowadziła Marta Jurgiełan, której instytucja zawiaduje nową placówką. Głos zabrali m.in.: Janina Pietrewicz, marszałek Jarosław Słoma, burmistrz Marek Miros i starosta Andrzej Ciołek. Radny Mariusz Kowalczuk podarował najbardziej zaangażowanym w przedsięwzięcie symbolicznego, złotego kozaka.

Po krótkim koncercie obecni delektowali się pysznymi kulinariami zasponsorowanymi przez wykonawcę robót.

Inwestycja w Kozakach to nie tylko sam budynek, to również nowy plac zabaw i boisko.

Fot. Alicja Tynecka


 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Wstęgę przecięła mała Martynka

 1. Gosc

  Brawo!!!!!!!!
  Morze jeszcze jakaś pomoc się przydała che-dnie bym pomógł
  ::::::::D

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Pluszcz

  Otwarcie było naprawdę pyszne. Dużo przemów, podziękowań, wymieniano wielu zasłużonych. No i było tyle smakołyków, tyle wina, piwa, które przywieźli pracownicy Urzędu Miasta. Palce lizać. I świetlica – nasze nowe centrum kultury, piękna, i duża. Myślę, że nie będę szukał obiektu na wesele mojej córeńki, wynajmę świetlicę. Pozdrawiam organizatorów imprezy. Brawo panie Janie, kochany nasz sołtysie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. gabi

  brawo

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Maciek

  Jestem przeciwny temu żeby moje dzieci przebywały w świetlicy w czasie kiedy pije się tam alkohol. Zresztą co to za picie w takim miejscu. Brzydko panie starosto, brzydko panie sołtysie. Dlaczego nikt na to nie zareagował? Co na to ksiądz Król? Pewnie nic!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. P

  król lubi w gardło zalać!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...