Wstęgę przecięła mała Martynka

kozaki_swietlica_24

kozaki_swietlica_24Najczęściej świetlice wiejskie powstają na zasadzie adaptacji. Na pewno w gminie Gołdap wyjątkiem jest ta, którą w środę otwarto w Kozakach. Wstęgę jak zwykle przecinali przedstawiciele władz samorządowych (także wojewódzkich) ale i tu był wyjątek, bo ostatnie cięcie wykonała kilkuletnia Martynka.

 

Obiekt kosztował około miliona złotych, z czego połowę dał Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego (toteż obecny był też marszałek Jarosław Słoma). Dofinansowała Gmina Gołdap, choć niezwykle ważne było zaangażowanie sołtysa Jana Brzozowskiego i byłej radnej Janiny Pietrewicz. Inwestycję wspierał, mieszkaniec Kozak, starosta Andrzej Ciołek.

Spotkanie prowadziła Marta Jurgiełan, której instytucja zawiaduje nową placówką. Głos zabrali m.in.: Janina Pietrewicz, marszałek Jarosław Słoma, burmistrz Marek Miros i starosta Andrzej Ciołek. Radny Mariusz Kowalczuk podarował najbardziej zaangażowanym w przedsięwzięcie symbolicznego, złotego kozaka.

Po krótkim koncercie obecni delektowali się pysznymi kulinariami zasponsorowanymi przez wykonawcę robót.

Inwestycja w Kozakach to nie tylko sam budynek, to również nowy plac zabaw i boisko.

Fot. Alicja Tynecka


 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Wstęgę przecięła mała Martynka

 1. Gosc

  Brawo!!!!!!!!
  Morze jeszcze jakaś pomoc się przydała che-dnie bym pomógł
  ::::::::D

   
 2. Pluszcz

  Otwarcie było naprawdę pyszne. Dużo przemów, podziękowań, wymieniano wielu zasłużonych. No i było tyle smakołyków, tyle wina, piwa, które przywieźli pracownicy Urzędu Miasta. Palce lizać. I świetlica – nasze nowe centrum kultury, piękna, i duża. Myślę, że nie będę szukał obiektu na wesele mojej córeńki, wynajmę świetlicę. Pozdrawiam organizatorów imprezy. Brawo panie Janie, kochany nasz sołtysie.

   
 3. Maciek

  Jestem przeciwny temu żeby moje dzieci przebywały w świetlicy w czasie kiedy pije się tam alkohol. Zresztą co to za picie w takim miejscu. Brzydko panie starosto, brzydko panie sołtysie. Dlaczego nikt na to nie zareagował? Co na to ksiądz Król? Pewnie nic!

   
 4. P

  król lubi w gardło zalać!!!!