Studenci Politechniki – radiotelefonizują Boćwinkę

Studenci Politechniki Warszawskiej przyjeżdżają do Boćwinki z nie lada podarunkiem. Z dochodów kilku imprez i zabaw organizowanych na uczelni zakupili niezbedne materiały do  radiofonizacji wsi.

Nie, nie, nie… To nie jest zdarzenie współczesne. Rzecz miała miejsce blisko sześćdziesiąt lat temu. Polska Kronika Filmowa z roku 1954 w 49. odcinku dokumentuje wyjazd grupy studentów Politechniki Warszawskiej pod radziecką granicę do wsi Boćwinka w powiecie Gołdap.

Trzeci fragment kroniki zatytułowany „Podarunek” (od min. 3:46) jest wyjątkowo rzadkim okazem filmu dokumentującego wczesne lata powojenne na naszym terenie.


Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Studenci Politechniki – radiotelefonizują Boćwinkę

  1. Kuba

    Czekałem tydzięń z nadzieją , że ktoś z tych dzieciaków z Boćwinki pokazanych w Polskiej Kronice Filmowej z 1954 r odezwie się.Liczyłem , iz odezwą się ich rodzice.Nic takiego się nie stało. A szkoda toż to historia tej wsi.W materiale pokazano tartak i dyrektora PGR pana Kwiatkowskiego.Pokazano sposób instalowania głośników radiowych,zwanych w tamtych czasach kołchożnikami, Ludzie byli zadowoleni. A jak jest w Boćwince teraz ?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...