Podsumowanie konkursu fotograficznego

W dniu wczorajszym (13 lutego), dokonano oceny prac nadesłanych na konkurs zorganizowany przez gołdapski Dom Kultury i portal goldap.org.pl.
Jury w składzie: Tadeusz Krzywicki – fotograf i filmowiec, Andrzej Wyłucki – Nadleśniczy Nadleśnictwa Gołdap i Paweł Augustynowicz – reprezentujący Nadleśnictwo Czerwony Dwór, wybrało laureatów konkursu „Lasy dla ludzi”.Siedemnastu autorów przysłało ponad 200 prac. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 80 fotografii 15 autorów. Nadesłane fotografie były na bardzo różnym poziomie. Brak limitu co do ilości zgłaszanych prac na konkurs, spowodował że niektórzy przysłali nawet po kilkadziesiąt prac licząc na twórczą selekcję organizatorów konkursu.
Za najlepszy, jury uznało zestaw prac autorstwa Henryka Milewskiego z Suwałk, który połączył nastrojowe leśne krajobrazy z subtelną i bardzo pouczającą fotografią makro.
Drugie miejsce uzyskał gołdapianin Marek Hurec za eksperymentalny zestaw makrofotografii i fotografie pokazujące prace przy sadzenia lasu.
Miejsce trzecie przypadło Filipowi Woźniakowi z Gołdapi za zestaw prac wykonany głównie w lesie Kumiecie i nad Gołdapą.
Ponadto przyznano cztery równorzędne wyróżnienia:
Mariuszowi Duszakowi z Gołdapi,
Marcinowi Urzędowskiemu z Gołdapi,
Agnieszce Zdancewicz z Kolniszek,
Andrzejowi Dołędze z Gołdapi.
Nagrodę specjalną za najlepsze zdjęcie wykonane w technice HDR za fotografię przedstawiającą leśny kulig zdobył Marek Hurec.
Przyznano również wyróżnienie dla najlepszego ucznia. Został nim Kacper Kołakowski który zaprezentował zestaw 4 prac.
Wręczenie nagród, oraz otwarcie wystawy pokonkursowej nastąpi w najbliższy czwartek 16 lutego w holu kina „Kultura” o godzinie 17:00. Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu; czekają na was pamiątkowe dyplomy, laureaci otrzymają nagrody pieniężne a osoby wyróżnione nagrody rzeczowe. Zapraszamy również wszystkich miłośników przyrody jak też koneserów dobrej fotografii.
Fundatorem nagród w konkursie jest gołdapski Dom Kultury a także Nadleśnictwo Czerwony Dwór i Nadleśnictwo Gołdap.
Kurator konkursu: Jarosław Jasiński
Od redakcji:

Prezentowane na naszej stronie fotografie to tylko część nagrodzonych zestawów i nadesłanych zdjęć. Całość można będzie zobaczyć na wystawie pokonkursowej w czwartek o godz. 17.00.


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Podsumowanie konkursu fotograficznego

 1. Jasne

  Wygrał HDR, który nie jest HDR-em 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. m8

  Zazdrościsz?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...