Może mu grozić zakaz prowadzenia pojazdów

kontrola drogówki

kontrola drogówki

Kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów może grozić mieszkańcowi powiatu gołdapskiego, który kierował golfem będąc w stanie nietrzeźwości. Kierowca został zatrzymany do kontroli w ramach cyklicznie prowadzonych działań „Trzeźwy poranek”.

 

Kolejny już raz gołdapscy policjanci prowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze od wczesnych godzin porannych korzystając z urządzeń AlcoBlow przebadali prawie dwustu kierujących. Niestety, pomimo mroźnej aury nie obyło się bez kierowcy, który w organizmie miał ponad 2 promile. 28-latek został zatrzymany na ul. Żeromskiego w Gołdapi. Mieszkaniec jednej spod gołdapskich wsi kierował volkswagenem Golfem. Pojazd zabezpieczyła osoba wskazana. W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy zarzut i stanie przed sądem. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet o 2 lat i dziesięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Policjanci przypominają, że tego typu działania prowadzone będą systematycznie. Celem „Trzeźwych poranków” jest wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu. (IS)


Aktualności

Powiązane artykuły