Gołdapianie na Jarmarku w Warszawie

W centrum Warszawy na Placu Konstytucji, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie ze Stowarzyszeniem Polska Ekologia zorganizowało Jarmark Ekologiczny. Jedynym reprezentantem  naszego regionu było Gospodarstwo Ekologiczne Rodziny Rudziewicz. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się kartacze, których mimo dowiezienia dodatkowego transportu z Gołdapi nie wystarczyło dla wszystkich chętnych. Kolejka ustawiła się po wyroby wędliniarskie z dziczyzny. Bardzo wiele zapytań dotyczyło położenia Gołdapi i jej atrakcji turystycznych. Niestety większość mieszkańców Warszawy nie wiedziała gdzie leży Gołdap ale zapewniała, że odwiedzą nasz region.
Uczestnicy Jarmarku wzięli również udział w zbiórce pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Oprócz puszek na stoiskach wszyscy wpłacili 10% obrotu na  zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
Wolontariuszem był również Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki. Minister odwiedził stoisko Gospodarstwa Ekologicznego Rodziny Rudziewicz. Podzielił się wrażeniami z wcześniejszego pobytu na Pięknej Górze i życzył… śniegu.


Aktualności

Powiązane artykuły