Chrońmy swoje domy przed włamaniem

gwiazda_goldap

gwiazda_goldapW ostatnim czasie na terenie sąsiadujących powiatów wzrosła ilość kradzieży z włamaniem. Metody działania przestępców są bardzo podobne. Najczęściej dostają się oni do mieszkania (domu) przez balkon skąd kradną gotówkę, biżuterię bądź inne cenne przedmioty. Do włamań najczęściej dochodzi pomiędzy 9:00 a 14:00.

W Gołdapi także doszło do jednego takiego zdarzenia 10 stycznia br. Sprawcy włamali się do domu jednorodzinnego pod nieobecność właścicieli. Dlatego też policjanci tutejszej komendy zwracają się do mieszkańców z apelem o zachowanie czujności i zwrócenie szczególnej uwagi na nasze otoczenie. Bądźmy ostrożni, gdy do naszych drzwi puka nieznana osoba. Niejednokrotnie może podawać się za pracownika jakiejkolwiek instytucji bądź najzupełniej wypytywać pod różnymi pretekstami o nieobecnego sąsiada. Zwróćmy uwagę na nieznane osoby pojawiające się w okolicach naszych domów a także na samochodami na rejestracjach spoza powiatu gołdapskiego. Pamiętajmy, że obok nas mieszkają sąsiedzi, zwróćmy uwagę na ich własność.
W przypadku jakichkolwiek niepokojących sytuacji lub podejrzanych zachowań osób każdorazowo prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Gołdapi pod nr 112,  997 lub  87 615-54-00 (IS)


Aktualności

Powiązane artykuły