Nie można zaprzepaścić dorobku projektu

konferencja_elko_8_12_11

konferencja_elko_8_12_11Około sześćdziesięciu instytucji i organizacji zadeklarowało podpisanie umowy partnerskiej w ramach projektu EGO SA (Ełk, Gołdap. Olecko, Suwałki, Augustów). Uroczyste podpisanie odbyło podczas czwartkowej konferencji w Ełku.Gołdapski samorząd gminny podczas składania podpisów reprezentował wiceburmistrz Jacek Morzy. Inne podmioty z gminy Gołdap: Justyna Charkiewicz – prezes Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap, Anna Nadgłowska – dyrektor Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej, Sława Tarasiewicz – właścicielka gospodarstwa agroturystycznego „Trzy Świerki”, Sławomir Gołubowicz – Ventus Natural SPA i Paweł Murzyn – P.P.H.U. Ventus.

To była ostatnia z cyklu konferencji realizowanych w ramach pierwszego etapu projektu i jednocześnie podsumowanie.

Prelegenci (Anna Samorowska, Marzena Wanagos, Cezary Molski i Wojciech Kodłubański) podkreślali oryginalność projektu i jego nowatorski aspekt. Jednak niektórzy z nich dodawali, że jeśli projekt nie będzie miał kontynuacji to straci sens jego dotychczasowy dorobek.

Przypomnijmy, że oprócz spotkań promocyjnych w ramach EGO SA powstały wydawnictwa papierowe, m.in. kalendarze imprez, kalendarz ścienny i przewodnik. W telewizji publicznej pojawiło się aż 800 ośmiosekundowych spotów. Były reklamy i artykuły sponsorowane w prasie oraz setki banerów na ważnych portalach internetowych.

Dlatego wkrótce spotka się ponownie grupa robocza projektu, by pomyśleć o strategii kontynuowania przedsięwzięcia. Tymczasem złożony jest kolejny wniosek o dofinansowanie.

Przy okazji warto podziękować Renacie Samełko z Urzędu Miejskiego w Ełku za przeogromną robotę, którą wykonała koordynując działania projektowe.

 

Powiązane artykuły