Były też trudne pytania

1_moja_kariera

1_moja_karieraJak co roku Szkolny Ośrodek  Kariery w Zespole Szkół Zawodowych w Gołdapi organizował konkurs wiedzy o rynku pracy. W konkursie uczestniczyli uczniowie  Zespołu Szkół Zawodowych i Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi.

– Konkurs „Moja Kariera” umożliwił nam sprawdzenie samego siebie i swojej wiedzy na temat rynku pracy. Wiedzy, której tak naprawdę nie można wyuczyć się na pamięć, ponieważ jest dziedzina podlegająca nieustannym zmianom. My, ludzie młodzi staniemy niedługo oko w oko z problemem znalezienia pracy, a ten konkurs pozwolił nam zorientować się czy idziemy w dobrym kierunku, i czy będziemy podejmować słuszne kroki. Udało się wygrać, co jest z pewnością dobrym znakiem, obiecujemy jednak w przyszłym roku dać szansę innym, gdyż niestety kończymy karierę uczniów w Zespole Szkół Zawodowych. Warto brać udział w tym, jak i innych konkursach. Można sprawdzić swoją wiedzę, a także wygrać atrakcyjne nagrody – powiedzieli Bartłomiej Waszczuk i Rafał Kraczaj – laureaci konkursu.

Równorzędne pierwsze miejsca zajęli: w Zespole Szkół Zawodowych: Bartłomiej Waszczuk i Rafał Kraczaj, w Liceum Ogólnokształcącym, także trzy pierwsze, równorzędne miejsca: Urszula Bienio, Estera Przestrzelska i Julita Bobrowska.

Organizatorem konkursu był nauczyciel i szkolny doradca zawodowy Paweł Iwanowski. – Konkurs w tym roku był na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie odpowiadali na bardzo trudne pytania dotyczące zarówno poszukiwania pracy, jak i bezrobocia. Konkurs był bardzo wyrównany. Świadczy o tym, to że na pierwszych miejscach są dwie i trzy osoby w każdej ze szkół.

Z tego miejsca składam serdecznie podziękowania Paniom: Annie Nadgłowskiej z Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej i Justynie Charkiewicz z Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap za wsparcie konkursu i ufundowanie nagród. Bez nich konkurs nie mógłby się odbyć.

Paweł Iwanowski

Na zdjęciach:

1. Paweł Iwanowski z laureatami w Liceum Ogólnokształcącym. Od lewej: Paweł Iwanowski, Estera Przestrzelska i Urszula Bienio.

2. Paweł Iwanowski z laureatami konkursu w Zespole Szkół Zawodowych. Od lewej: Rafał Kraczaj, Paulina Hippel, Paweł Iwanowski, Bartłomiej Waszczuk, Małgorzata Butanowicz, Judyta Kowalska.

2_moja_kariera


Aktualności

Powiązane artykuły