„Tygrysy Recyklingu”

Gołdapska „dwójka” szczyci się swoimi osiągnięciami w zakresie działalności proekologicznej. Pani Alina Oleszczuk informuje nas o kolejnym sukcesie i wyróżnieniu szkoły za całoroczną działalności ekologiczną szkoły w okresie wrzesień 2010 – lipiec 2011.

NASZA „DWÓJECZKA” laureatem XII EDYCJI PUCHARU RECYKLINGU

Konkurs o Puchar Recyklingu organizowany przez „Przegląd Komunalny” to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które w sposób kompleksowy ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne.

Celem Konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie spośród zgłoszonych podmiotów, tych które realizują najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów u źródła, prowadzą ciekawą i skuteczną edukację ekologiczną.

W Konkursie biorą udział: urzędy gmin i starostwa powiatowe, związki komunalne gmin i powiatów, zakłady gospodarki komunalnej, sortownie, inne podmioty gospodarcze, mające zezwolenie na usuwanie odpadów stałych. W kategorii Edukacja Ekologiczna, oprócz gmin i firm komunalnych, udział biorą szkoły, organizacje ekologiczne, parki krajobrazowe, parki narodowe, leśne kompleksy promocyjne, centra edukacji ekologicznej oraz firmy, którym zależy na budowaniu świadomości ekologicznej.

Uczestnicy rywalizują w dziewięciu kategoriach:

SZKLANA STATUETKA – zbiórka stłuczki szklanej,

SREBRNA PUSZKA – zbiórka puszek aluminiowych,

LIDER ZBIÓRKI TWORZYW – zbiórka tworzyw sztucznych,

ZŁOTA BELA MAKULATURY – zbiórka makulatury,

ZIELONA BATERIA – zbiórka zużytych baterii,

ZIELONY KONTAKT– zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,

LIDER SORTOWNI – odpady segregowane i doczyszczane w sortowniach,

EDUKACJA EKOLOGICZNA – działania promujące selektywną zbiórkę odpadów i zachowania prośrodowiskowe,

REKORDOWY KARTON – zbiórka opakowań po płynnej żywności.

W Konkursie przyznawane są prestiżowe Puchary Recyklingu, o które ubiegają się podmioty biorące udział w co najmniej sześciu kategoriach. Ponadto w każdej z kategorii wręczane są trzy równorzędne nagrody w zależności od ilości mieszkańców zamieszkujących na obsługiwanym przez dany podmiot terenie. Dzięki temu nawet najmniejsze gminy, czy przedsiębiorstwa mają szanse otrzymać statuetki.

Najbardziej prestiżową nagrodą jest tytuł „Tygrysa Recyklingu”, który otrzymuje się raz na kilka lata. W każdym roku Kapituła przyznaje nominację do tego tytułu, a jednostka, która zdobędzie je w trzech edycjach Konkursu otrzymuje tytuł „Tygrysa Recyklingu”.

W  kategorii „Edukacja ekologiczna” została nagrodzona nasza „dwójka”.

W nagrodę dostaniemy – tablice informacyjno – dydaktyczne od firmy MENTOR, które wzbogacą naszą szkołę.

Alina Oleszczuk


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “„Tygrysy Recyklingu”

 1. rodzic

  Gratuluję i przesyłam brawa dla małych pracusiów i ich nauczycieli.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Justynka

  Gratulacje dla wychowawczyni z prawdziwego zdarzenia oraz jej klasy. Mało który nauczyciel może poszczycić się takim osiągnięciem. Wizerunek szkoły bardzo na tym zyska, a Pani Alina po raz kolejny potwierdza, że nie siedzi bezczynnie za biurkiem, jak co poniektórzy, a aktywnie działa na korzyść szkoły i dzieci. Brawo !

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Obiektywny

  Wspaniała inicjatywa SP2 . Wspólny wysiłek doceniony. Słowa uznania. Świetny przykład dla innych jak szerzyć i angażować młodych ludzi do działania:)

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...