To przeszło niemal bez echa

igielit

igielitNiemal bez echa przeszło jedno wydarzenie związane z infrastrukturą sportową gminy Gołdap. Od września przed szkołą w Grabowie można sobie pobiegać na nartach nawet latem. Położono tam bowiem, pierwszy jak dotąd w powiecie gołdapskim, igielit.

Tor jest potrzebny, choćby dlatego, że w Grabowie trenuje się młodzieżową narciarską kadrę wojewódzką pod kierunkiem Władysława Sakowicza i Stanisława Świerzbina. W szkole postawiono wyraźny nacisk na sporty narciarskie.

Natomiast obiekt powstał również dzięki wspomnianym opiekunom narciarzy, dobrej woli i zaangażowaniu rodziców, dyrekcji szkoły i Sławomirowi Gołubowiczowi, który społecznie wykonywał część prac, choćby podsypywanie.

Igielit jest z odzysku – pochodzi z Wisły i Klimczoka. Dofinansowali przedsięwzięcie – Zespół Szkół w Grabowie i gmina Gołdap.

igielit igielit igielit


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “To przeszło niemal bez echa

  1. grom

    czyżby pan Świerzbin czuł się niedowartościowany i oczekuje wielkich owacji ?

  2. Baton

    Komunistyczna mentalność Świerzbina nie pozwala wszystkim uczniom skorzystać ze sprzętu sportowego !!! sam byłem bardzo dyskryminowany przez owego pseudo sportowca!! Wolał jak sprzęt gnił w magazynie niżeli był używany przez kogokolwiek….