To przeszło niemal bez echa

igielit

igielitNiemal bez echa przeszło jedno wydarzenie związane z infrastrukturą sportową gminy Gołdap. Od września przed szkołą w Grabowie można sobie pobiegać na nartach nawet latem. Położono tam bowiem, pierwszy jak dotąd w powiecie gołdapskim, igielit.

Tor jest potrzebny, choćby dlatego, że w Grabowie trenuje się młodzieżową narciarską kadrę wojewódzką pod kierunkiem Władysława Sakowicza i Stanisława Świerzbina. W szkole postawiono wyraźny nacisk na sporty narciarskie.

Natomiast obiekt powstał również dzięki wspomnianym opiekunom narciarzy, dobrej woli i zaangażowaniu rodziców, dyrekcji szkoły i Sławomirowi Gołubowiczowi, który społecznie wykonywał część prac, choćby podsypywanie.

Igielit jest z odzysku – pochodzi z Wisły i Klimczoka. Dofinansowali przedsięwzięcie – Zespół Szkół w Grabowie i gmina Gołdap.

igielit igielit igielit


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “To przeszło niemal bez echa

 1. grom

  czyżby pan Świerzbin czuł się niedowartościowany i oczekuje wielkich owacji ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Baton

  Komunistyczna mentalność Świerzbina nie pozwala wszystkim uczniom skorzystać ze sprzętu sportowego !!! sam byłem bardzo dyskryminowany przez owego pseudo sportowca!! Wolał jak sprzęt gnił w magazynie niżeli był używany przez kogokolwiek….

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...