Rozpoczyna się długi listopadowy weekend

kontrola drogówki

kontrola drogówkiNadchodzący długi weekend pozwoli nam na kilkudniowy wypoczynek. Wielu z nas korzystając z dni wolnych wybierze się w krótszą bądź dłuższą podróż. Dlatego też kolejny raz rusza akcja pn. „Bezpieczny listopadowy weekend 2011”, która będzie trwała od czwartku (10.11) do niedzieli (13.11).

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci  zapowiadają wzmożone kontrole drogowe. Jednocześnie apelują o zachowanie rozwagi i ostrożności ponieważ jesienna aura jest zmienna.

Już od dzisiaj rozpoczyna się długi listopadowy weekend. To okres w którym wykorzystując wolne dni można wybrać się w krótszą bądź dłuższą podróż. Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci ruszają z coroczną akcją „Bezpieczny listopadowy weekend 2011”. W tym okresie policjanci zapowiadają wzmożone kontrole drogowe w trakcie których funkcjonariusze będą kładli nacisk m.in. na prędkość pojazdów, trzeźwość kierowców, jazdę w zapiętych pasach bezpieczeństwa oraz wyprzedzanie na podwójnych liniach ciągłych. Pamiętajmy również o żelaznej zasadzie  „PIŁEŚ – NIE JEDŹ”.

Nie zapominajmy także o podstawowej zasadzie – wybierając się w dalszą podróż, należy sprawdzić stan techniczny pojazdu. Jesienna aura również może być nie sprzyjająca, szybko zapadający zmierzch, częste opady, mgły i przymrozki mogą powodować na drogach  sytuacje bardzo niebezpieczne, dlatego też zdejmijmy nogę z gazu. Pamiętajmy, jednak że bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od nas samych.

Dlatego też gołdapscy policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność. Dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, zapinanie pasów bezpieczeństwa, poruszanie się pojazdem spranym technicznie, zwracanie uwagi na innych użytkowników dróg, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i trzeźwość kierowcy może uchronić nas przed   nieszczęśliwymi lub przykrymi zdarzeniami drogowymi.


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Rozpoczyna się długi listopadowy weekend

 1. Ja

  Oooo, dziekuje za informacje!!! Bardzo przydatna.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. M...

  Jakoś nie widać reszty artykułu

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...