Po służbie zatrzymała pijanego kierowcę

alkomat

alkomatKara do dwóch lat pozbawienia wolności może grozić 36 – letniemu Sławomirowi J. za jazdę po pijanemu. Ponadto kierowca suzuki odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym po tym, jak zahaczył o jadący z naprzeciwka pojazd. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantkę wracającą ze służby.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16:00 na drodze powiatowej pomiędzy miejscowością Rożyńsk Wielki – Jabłońskie. Wracająca ze służby policjantka zauważyła jadący z naprzeciwka pojazd, który w pewnym momencie na prostym odcinku drogi zaczął zjeżdżać na lewy pas ruchu. Kobieta, chcąc uniknąć zderzenia, zjechała na pobocze, ale mimo jej manewru pojazdy zderzyły się lusterkami. Samochód zaczął oddalać się, więc funkcjonariuszka podjęła próbę zatrzymania kierowcy, co udało się jej po przejechaniu mniej więcej 2 km. O zajściu został powiadomiony dyżurny gołdapskiej komendy, który na miejsce zdarzenia skierował funkcjonariuszy. Policjanci uczestników kolizji poddali badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Policjantka była trzeźwa, natomiast u mężczyzny w wydychanym powietrzu urządzenie wykazało ponad 2,5 promila.

Teraz Sławomirowi J. może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego 36 – latek odpowie za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. (IS)


Aktualności

Powiązane artykuły