„Historię swoją piszcie sami”

wystep_dwojka_11

wystep_dwojka_11Niewątpliwie istotnym atutem przedstawień gołdapskiej „Dwójki” organizowanych od kilku lat z okazji Święta Niepodległości jest dobrze zestrojony chórek. I tym razem wiązanki pieśni patriotycznych słuchało się z przyjemnością.

Spotkanie otworzyli – burmistrz Marek Miros i dyrektor Stefan Piech, wręczając nagrody laureatom konkursu o Józefie Piłsudskim. Wszak szkoła ma imię marszałka, na dodatek piątkowy montaż jemu był poświęcony. Stefan Piech przy okazji zacytował słowa marszałka: Historię swoją piszcie sami, bo inaczej napiszą ją za was inni…

Przedstawienie odbywało się przy pełnej sali. (AT)


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “„Historię swoją piszcie sami”

 1. rodzic

  Przedstawienie piękne tym bardziej dziwię się autorowi artykułu, że jako fachowiec od pióra dostrzegł tylko „dobrze zestrojony chórek”, pana burmistrza i pana a jakże, dyrektora wypowiadającego nie swoje słowa. A gdzie są dzieci, ich praca, ich emocje i serce z jakim zaangażowali się w to przedsięwzięcie? Dzisiaj mieli dzień wolny od nauki a jednak przyszli aby zaspokoić jak sądzę próżność dorosłych. Należy się panie redaktorze zwrócić większa uwagę na tych, którzy za lat parę być może będą organizować podobne uroczystości, mam nadzieję opisane rzetelnie i fachowo.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Dzieci są na fotografiach, to też o czymś świadczy, a chórek (moim zdaniem świetny) jest również złożony z dzieci. A wkład dzieci, co oczywiste, jest tu nie mniej ważny niż organizatorów i prowadzących. I rzeczywiście należało to bardziej podkreślić. Mea culpa.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. Beata Karpińska

  Bardzo dobrze przygotowana impreza. Ja też zwróciłam szczególną uwagę na przepiękne wykonanie pieśni patriotycznych. Oczywiście gratuluję wszystkim wykonawcom, recytacje były piękne. Brawo pani Basiu i pani Małgorzato.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...