Za kradzież z włamaniem i paserstwo

elektronarzędzia

elektronarzędziaPolicjanci wydziału kryminalnego przedstawili zarzuty trzem mieszkańcom powiatu gołdapskiego podejrzanym o kradzież z włamaniem i paserstwo. 20 – i 15 – latek wspólnie, i w porozumieniu, w ciągu kilku dni włamywali się do różnego rodzaju pomieszczeń, skąd ukradli zestaw komputerowy oraz elektronarzędzia. Następnie za pośrednictwem 22 – letniego znajomego próbowali sprzedać pozyskane łupy. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie.

Do przestępczego procederu doszło w okresie od 27 września do 4 października tego roku. Policjanci wydziału kryminalnego przyjęli w ciągu paru dni kilka zgłoszeń dotyczących włamania i kradzieży różnego rodzaju przedmiotów. Łupem sprawców padł m.in. zestaw komputerowy oraz elektronarzędzia. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili tożsamość podejrzewanych osób. Okazało się, że sprawcami kradzieży z włamaniem są 20-letni Adam P. i jego o 5 lat młodszy kolega. Mieszkańcy naszego powiatu wspólnie działali na terenie gminy Banie Mazurskie, włamując się do budynku świetlicy wiejskiej w Surminach oraz pomieszczeń gospodarczych we Wróblu. Skradziony zestaw komputerowy warty był prawie 2000 złotych, natomiast elektronarzędzia 900 złotych. Oprócz tego nastolatek postanowił na własną rękę „zarobić” i sam włamał się do pomieszczenia, skąd ukradł piłę motorową wartą około 1300 złotych. Skradzionym mieniem zajął 22 – letni gołdapianin Łukasz K., który postanowił sprzedać wszystkie rzeczy. Wczoraj dwaj dorośli mężczyźni trafili do policyjnej celi. Wszyscy przyznali się do popełnionych czynów. Mundurowi odzyskali skradzione przez sprawców przedmioty.

Dwaj dorośli mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnej celi. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat natomiast za paserstwo do 5 lat. Natomiast o losie nieletniego „wspólnika” zdecyduję sąd rodzinny i nieletnich. (IS)

elektronarzędzia


Aktualności

Powiązane artykuły