Targi na pograniczu

Ponad 120 wystawców z Polski, Litwy, Rosji i Białorusi przyjechało do Sejn w dniach 7-8 października na I Międzynarodowe Targi Turystyczne na Pograniczu. Organizatorzy – Stowarzyszenie Ziemia Sejneńska – przygotowali 1000 m2 powierzchni wystawienniczej.
Barwne i efektownie przystrojone stoiska przyciągały wzrok. Można było uzyskać wiedzę o walorach danego regionu, miejscowości lub ośrodka. Wielu wystawców przywiozło z sobą rodzime kapele, które tańcem i przygrywkami uzupełniało ofertę turystyczną. Można było również pokrzepić się regionalnymi smakołykami.
Młodzież z Litwy dała koncert orkiestry dętej połączony z tańcami folklorystycznymi. Niektórzy przywdzieli regionalne stroje. Aby zachęcić i zainteresować potencjalnych turystów, do odwiedzin ich Małych Ojczyzn – rozdawali ulotki promujące ich regiony .
Gołdap reprezentowali Cecylia i Roman Buza oraz Zajazd Piękna Góra Rudziewicz. W konkursie na najlepszy produkt turystyczny 2012 rok został wyróżniony Zajazd Piękna Góra Rudziewicz. Podobne wyróżnienie otrzymała również jedna z litewskich gmin.
Organizatorzy zaprosili na ponowne spotkanie w przyszłym roku.


Aktualności

Powiązane artykuły