Święto Drzewa

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wzięli udział w Święcie Drzewa. Jest to już 9. edycja programu edukacji ekologicznej  Klubu Gaja, programu który umożliwia bezpośrednie i konkretne działania na rzecz środowiska. Uczestnicy programu podejmują się działań dotyczących sadzenia i ochrony drzew. Partnerem strategicznym tego programu są Lasy Państwowe.

Uczniowie „jedynki” włączyli się do programu obsadzając świerkami wysypisko śmieci w Kośmidrach. Wybór miejsca nie był przypadkowy. Obszar wysypiska wymaga ochrony w postaci drzew, a było ich tam za mało – dlatego taką właśnie lokalizację działań wskazali uczniom urzędnicy Wydziału Infrastruktury i Inwestycji Komunalnych Urzędu Miejskiego. Sadzonki drzew przekazało nieodpłatnie Nadleśnictwo Gołdap. Leśnicy udzielili instrukcji dotyczących prawidłowego sadzenia, pomogli dzieciom w przygotowaniu dołków, a na zakończenie przygotowali ognisko z kiełbaskami.

Święto Drzewa staje się tradycją! Uczestnicy akcji posadzili już od początku trwania akcji ponad 230 tys. drzew. Uczniowie z „jedynki” są dumni, że mogli uczestniczyć w tej pożytecznej dla środowiska akcji.


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Święto Drzewa

 1. Rodzic

  Fajnie, że dzieciaki biorą udział w akcjach tego typu. Może dzięki temu uświadomi to większej liczbie dorosłych, jak ważne jest dbanie o środowisko.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. znawca

  piękna inicjatywa gratulacje szkole nr 1. to jest właśnie wychowanie dzieci poprzez pracę. Wszystkiego najlepszego całej edukacji w dniu jutrzejszego święta. Dziękuję za ciężką Waszą pracę.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...