Pościg za pijanym kierowcą

radiowóz images

radiowóz imagesPościgiem zakończyło się zatrzymanie kierowcy volkswagena przez gołdapskich policjantów. Jak się okazało 17 – latek był pijany i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Badanie wykazało prawie promil alkoholu w organizmie. Młody człowiek w trakcie jazdy popełnił szereg wykroczeń drogowych. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat.

 

Wczoraj około północy policjanci wydziału prewencji na jednej z ulic Gołdapi zauważyli volkswagena Golfa, którego kierujący wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zjechał gwałtownie na lewy pas. Takie zachowanie wzbudziło zainteresowanie funkcjonariuszy, którzy od razu przystąpili do kontroli drogowej. Wykorzystując sygnały świetlne i dźwiękowe próbowali zatrzymać Golfa. Kierowca jednak nie reagował, przyśpieszył i zaczął się oddalać. Patrol podjął pościg za uciekającym samochodem. W trakcie jazdy kierowca volkswagena popełnił szereg wykroczeń drogowych. Po kilkudziesięciu minutach pojazd został zatrzymany na drodze szutrowej. Jak się okazało 17- letni Adam N. był pijany. Badanie wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo młody człowiek nie posiadał uprawnień.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat. Mieszkaniec powiatu gołdapskiego nie uniknie również odpowiedzialności za nie zatrzymanie się do kontroli, jazdę bez uprawnień i popełnione wykroczenia. (IS)


Aktualności

Powiązane artykuły