Newsletter CWAS w Gołdapi

naglowek_cwas_mail

naglowek_cwas_mail
Trwają konsultacje programów współpracy – jesteśmy już po spotkaniu w gminie Gołdap i powiecie gołdapskim.
Zastanawiam się, czemu w tym roku jest takie małe zainteresowanie udziałem przedstawicieli organizacji w tej formie dialogu z samorządami? Może mi ktoś podpowie… ?
Zbigniew Mieruński


Zaproszenia, spotkania, szkolenia:

***
Warsztaty Decydujmy Razem. Justyna Charkiewicz – koordynator projektu ze strony Urzędu Miejskiego w Gołdapi, serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie warsztatowe dotyczące opracowania ,,Programu profilaktyki i opieki nad dzieckiem i rodziną w Gminie Gołdap”. Warsztat odbędzie się w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym przy ulicy Partyzantów 31 w Gołdapi (II piętro, sala 74) dnia 27 i 28 października 2011r. o godzinie 13.00.

***

Stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej” zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej „Jak nam się żyło?”, które odbędzie się 29 października (w sobotę) o godz.15.00 w Gminnym Centrum Kultury w Dubeninkach, ul Mereckiego 6. Jednocześnie zapraszamy na rozdanie nagród w konkursie literackim ogłoszonym dla dzieci i młodzieży, mieszkających na terenie gminy Dubeninki. Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz w ramach VII edycji programu „Działaj lokalnie”.

***

Szkolenie „Jak wykorzystać atuty naszych wsi?” odbędzie się w dniach 4-5 listopada w siedzibie Gołdapskiego Funduszu Lokalnego. Bezpłatne szkolenie skierowane jest do animatorów i liderów wiejskich chcących rozwijać społecznie i ekonomicznie swoje wsie. Szczegóły w oddzielnym ogłoszeniu już wkrótce.

 

Dotacje, konkursy:

Małe Granty Funduszu Wyszehradzkiego– 1 grudnia upływa termin składania wniosków o finansowe wsparcie projektów współpracy podmiotów z krajów Wyszehradzkich (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry). Granty do 5000 EUR przeznaczone są dla organizacji pozarządowych, szkół i uniwersytetów, samorządów, instytucji kulturalnych i naukowych, prywatnych firm i osób fizycznych. Obszarami wspierania projektów są: współpraca kulturalna, badania naukowe, edukacja, wymiana młodzieży, współpraca transgraniczna, promocja turystyki; ale tematem może być też np. ekologia, sport, wypoczynek, media, sprawy społeczne, itp. Więcej…

Pajacyk – nabór wniosków o dofinansowanie dożywiania – Polska Akcja Humanitarna zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie dożywiania w ramach programu Pajacyk na drugi semestr roku szkolnego 20112012. Do 10 grudnia można składać wnioski o dofinansowanie dożywiania w ciągu roku szkolnego 20112012 (decyduje data stempla pocztowego). O pomoc w sfinansowaniu posiłków mogą zwracać się szkoły podstawowe, gimnazja i samodzielne świetlice. Więcej…

Lektury obowiązkowe:

Jakie fundusze dla gmin wiejskich w latach 2014-2020– Więcej…

Polecam stronę: decydujmyrazem.pl

Serwis pozarządowy naszego województwa: warminsko-mazurskie.ngo.pl


Aktualności

Powiązane artykuły