Może by tak zostać pszczelarzem

pszczelarze_film_10_11

pszczelarze_film_10_11Zgrabnie zrobiony film o pszczelarstwie powiatu gołdapskiego mieliśmy okazję obejrzeć w niedzielę w sali widowiskowej Domu Kultury. Jest to efekt projektu realizowanego przez Gołdapskie Stowarzyszenie Pszczelarzy przy dofinansowaniu Starostwa Gołdapskiego, pod nazwą: „Tradycje pszczelarskie powiatu gołdapskiego”.Od maja nad dokumentem pracowało trzech młodych adeptów filmowania: Piotr Miszkiel, Paweł Murzyn i Tomasz Szymańczyk (korzystali ze sprzętu Gołdapskiego Funduszu Lokalnego). Rezultat pokazuje, że filmu nie robiły osoby przypadkowe, ale takie, które interesują się tematem pszczelarstwa. Daje się tu bowiem odczuć ciepłą stronę tego zawodu, uzupełnioną refleksjami prawdziwych pasjonatów pasiecznictwa.

Premierowy pokaz otworzył prezes Andrzej Murzyn przy okazji zachęcając do członkowstwa w stowarzyszeniu. Wypowiadali się, obecni na pokazie: wojewoda Marian Podziewski, marszałek Jarosław Słoma i starosta Andrzej Ciołek.Po prezentacji na uczestników spotkania czekały smakołyki przygotowane przez Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga” razem z nalewkami i różnymi rodzajami naszych – gołdapskich i podgołdapskich miodów.

Przypomnijmy, że miody Gołdapskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy mają certyfikat Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego.


Aktualności

Powiązane artykuły